Rosjanie wciąż bez pabiedy

rybińskDrugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Rybińsku wygraną miejscowym sprzed nosa sprzątnęli Szwedka Jennie Oeberg i Włoch Federico Pellegrino.

W piątkowych biegach na 10 i 15 km techniką dowolną triumfowali Norweżka Astrid Jacobsen i Szwajcar Dario Cologna. Zwłaszcza w rywalizacji męskiej apetyt na wygraną mieli reprezentanci gospodarzy, ale ostatecznie musieli się zadowolić niższymi stopniami podium.

W sobotę apetyt na „pabiedę” był chyba nawet jeszcze większy, ale znów skończyło się tylko na drugim i trzecim miejscu. Wygrał znakomity Włoch Federico Pellegrino, drugi był Siergiej Ustiugow (w piątek był trzeci i podkreślał w wywiadach, że zależało mu na tym biegu szczególnie, żeby udowodnić trenerom, że ma predyspozycje nie tylko do sprintów), a trzeci Andriej Parfienow, który kilka lat temu zapowiadał się na doskonałego sprintera, ale później rodzimi konkurenci byli zbyt mocni.

W rywalizacji pań nieoczekiwane zwycięstwo odniosła Szwedka Jennie Oeberg, dla której było to nie tylko pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, ale też pierwsze podium w ogóle.

Polka Sylwia Jaśkowiec zajęła 14. miejsce. Justyna Kowalczyk nie wystartowała.

W niedzielę skiathlon.

Kobiety
1. Jennie Oeberg SWE 3:02.54
2. Natalia Matveeva RUS +0.48
3. Laurien van der Graaf SUI +0.68

PEŁNE WYNIKI>>

Mężczyźni
1. Federico Pellegrino ITA 2:34.99
2. Sergey Ustiugov RUS +0.69
3. Andrey Parfenov RUS +0.77

PEŁNE WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *