Rosjanie mogą odpuścić Tour de Ski

legkov-cermis-300x198Priorytetem są igrzyska w Soczi, więc na starce wielodniówki może zabraknąć m.in. zwycięzcy z poprzedniego sezonu, Aleksandra Liegkowa.

Informację taką podała norweska gazeta „Adresseavisen”, cytując Daniła Akimowa, jednego z trenerów „sbornej”. Decyzja ma dotyczyć wszystkich członków kadry, także tych, którzy trenują poza nią, czyli Aleksandra Liegkowa, triumfatora Tour de Ski z 2013 r. i Ilji Czernousowa.

– Przed końcem roku chcemy wystartować w Kuusamo, Lillehammer i Davos, ale w czasie, kiedy jest Tour de Ski, nasi biegacze będą trenować w Rosji – powiedział Danił Akimow.

Informacji tej nie podały na razie rosyjskie portale, nie ma jej też na oficjalnej stronie rosyjskiego związku narciarskiego.

Jeśli jednak doniesienia się potwierdzą, Tour de Ski, skrócone w przyszłym sezonie do siedmiu etapów, może być imprezą pozbawioną kilku faworytów. Rezygnacje ze startu rozważają niektórzy szwedzcy biegacze, nie wiadomo też na razie, w jakim składzie przyjadą Norwegowie. Wiadomo już natomiast, że tych ostatnich nie będzie na pewno w Polsce na zawodach w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. W tym czasie zaplanowano bowiem mistrzostwa krajowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *