Rezac i Smutna wygrali kolejny bieg Skiroll Classics

plakatNartorolkowy Bieg na Serlich w ramach cyklu Skiroll Classics wygrali reprezentancji gospodarzy – Stanislav Rezac i Katerina Smutna. Były też polskie akcenty.

Start sobotnich zawodów techniką klasyczną na dystansie 10 km i przewyższeniu 300 m znajdował się tuż za polsko-czeskim przejściem granicznym w miejscowości Orlicke Zahori (po polskiej stronie – Mostowice). Do rywalizacji przystąpiła prawie setka nartorolkarzy, w tym kilkunastu z Polski. Niemal wszyscy z powodzeniem tydzień wcześniej rywalizowali po polskiej stronie w Barnett Uphillu i Minimaratonie, ale w stawce czeskich zawodników i na jednakowym (lub zbliżonym) sprzęcie sprzęcie o wysokie miejsca było już dużo trudniej.

Najwyższą lokatę w biegu mężczyzn (open) zajął Marek Tokarczyk (Team Nabiegowkach.pl), który był 20. (i przy okazji pierwszy w kategorii wiekowej 50+), tracąc do zwycięzcy Stanislava Rezaca 6 minut i 11 sekund. 0,6 sekundy później finiszował Jacek Mederski (Team Nabiegowkach.pl).

Wśród pań w stawce dwunastu biegaczek najlepsza okazała się Katerina Smutna (Team Santander), a szóste miejsce ze stratą 7 minut i 49 sekund zajęła Katarzyna Witek (Team Nabiegowkach.pl).