Retro Familia, Slechta i Kuźma najlepsi w Rodzinnej 11

Od lewej: Kaja Szjanrdowicz-Kręcichwost, Natalia Grzebisz, Dorota Kuźma i Monika Judka.

Pierwszą konkurencją 44. Biegu Piastów była Rodzinna 11, w której wzięło udział 493 biegaczy i około 100 rodzin.

W rywalizacji rodzinnej liczył się czas trzech jej najlepszych przedstawicieli. Najlepszy wynik „wykręciła” Retro Familia, w składzie Wojciech Smykowski, Mieczysław Skowron i Magdalena Andrzejewska.

Drugie miejsce zajął Team RR – drużyna rodziny Rabski, w składzie: Ireneusz, Józef i i Władysław Rabscy.

Trzecie miejsce dla rodziny Brojów, czwarte – Franczaków.

Indywidualnie najlepszy czas osiągnął Czech Dan Slechta, wielokrotny zwycięzca zawodów na Polanie Jakuszyckiej, który nie dał szans ani Krzysztofowi Małkińskiemu (na trasie o długości ok. 12 km Czech osiągnął przewagę 1 minuty i 33 sekund; Małkiński niedawno z klubem zdobył złoto w sztafecie na Mistrzostwach Polski Seniorów), ani najlepszym polskim amatorom. Łukasz Bronowicki był trzeci, ze stratą 51 sekund do Małkińskiego. Dalsze miejsca zajęli Wojciech Smykowski, Sergiusz Wieczorkiewicz i Tomasz Chudzikiewicz.

Wśród pań najlepsza okazała się Dorota Kuźma, która w pierwszej części dystansu wypracowała sobie przewagę nad resztą biegaczek. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Grzebisz, która kilkaset metrów przed metą dogoniła Moniką Judkę i na mecie miała nad nią 5 sekund przwagi. Czwarte miejsce zajęła Jadwiga Grynkiewicz, piąta była Anna Gałek.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *