Rabski najszybszy w Lipnolopet Open

W nartorolkowych zawodach, zaliczanych do cyklu EDS Skiroll Classics, Ireneusz Rabski osiągnął najlepszy czas wśród startujących na sprzęcie bez ograniczeń prędkości kół. W elicie numerem jeden był Czech Jan Srail.

Lipnolopet, bieg na dystansie 55 km techniką klasyczną, kończył cykl EDS Skiroll Classics w tym sezonie. Rywalizowano w dwóch grupach: chętni do zmierzenia się z najlepszymi mogli wybrać sprzęt, dostarczony przez organizatora (nartorolki z kołami o prędkości „3”), pozostali mogli wybrać dowolne nartorolki. Na tę pierwszą opcję zdecydowała się większość, a do mety najszybciej dotarł Czech Jan Srail, znany z biegów Ski Classics. Jego wynik – 2:14:49 – był o 7 sekund lepszy od rezultaty weterana biegów długodystansowych – Stanislava Rezaca. Trzecie miejsce zajął Fabian Stocek, a jedyny z Polaków – Kacper Antolec – sklasyfikowany został na 11 pozycji. Jego czas był o 19 minut gorszy od czasu zwycięzcy. Najlepszą wśród kobiet była Czeszka Katerina Janatova.

W biegu OPEN Ireneusz Rabski osiągnął czas 2:27:54. Drugiego na mecie Austriaka Christiana Schwarza wyprzedził o 12 minut.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *