PZN ogłosił składy kadr

10 biegaczek i 4-6 biegaczy – tyle osób będzie w kadrach A. Trenera mężczyzn wciąż brak.

PZN ogłosił skład kadr na kolejny sezon. Jest trochę zmian, choć na tę najważniejszą – chodzi o trenera kadry seniorów – trzeba jeszcze poczekać. Negocjacje z Lukasem Bauerem wciąż się nie zakończyły. Czech nie odpowiedział na pytanie portalu biegowki24.pl, czy podjął już decyzję.

Pewne jest natomiast, że asystentami trenera głównego będą Kamil Fundanicz (wraca do sztabu szkoleniowego po kilku latach) i Andrzej Michałek. W kadrze znajdą się – podobnie jak przed rokiem – Maciej Staręa, Dominik Bury, Kamil Bury i Mateusz Haratyk, a jeśli zgodzi się na to nowy szkoleniowiec, to także Dawid Damian i Michał Skowron. Obaj byli do tej pory w kadrze młodzieżowej.

Do 10 osób rozrośnie się kadra A kobiet, z którą pożegnała się kończąca karierę Urszula Łętocha. W grupie pozostały Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Agata Warło, Magdalena Kobielusz i Eliza Rucka, a dokoptowano do niej młodsze – Karolinę Kukuczkę, Karolinę Kaletę, Ewelinę Kołodziej i Hannę Popko. Dziesiątką opiekować się będą – jak przed rokiem – Aleksander Wierietielny, Justyna Kowalczyk i Rafał Węgrzyn. Zespół serwismenów (są w nim już Mateusz Chowaniak i Peep Koidu) uzupełnią dwaj Estończycy.

Powołano także kadrę młodzieżową Mix, w której znalazło się 12 osób – 9 chłopców (Sebastian Bryja, Robert Bugara, Bartosz Cielniak, Piotr Sobiczewski, Grzegorz Zawada, Artur Bożek, Wojciech Wojtyła, Łukasz Gazurek i Michał Boreczek), a także 3 dziewczyny – Kamila Gąsienica, Anna Berezecka i Julia Demkowska.

Grupą opiekować się będzie Janusz Krężelok, a pomagać mu my osoba z Podhala, a także trenerzy ze Szkół Mistrzostwa Sportowego: Marcin Rzeszótko (Zakopane), Wojciech Suchwałko (Zakopane), Włodzimierz i Dawid Walusiowe (Szczyrk) oraz Krzysztof Wańczyk (Szczyrk).

W porównaniu z poprzednim rokiem z kadrą pożegnali się – oprócz Łętochy, także Wiktor Czaja, Bartosz Głaz, Maciej Popieluch, Klaudia Pytel, Klaudia Kołodziej, Justyna Stefaniuk i Marcelina WOjtyła.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *