PZN ogłosił skład reprezentacji na MŚ w Falun

falun logoDziewiątka naszych reprezentantów w biegach narciarskich pojedzie na MŚ do szwedzkiego Falun.

Polski Związek Narciarski opublikował listę nazwisk zawodników, którzy reprezentować będą nasz kraj na rozpoczynających się już 18 lutego w Falun mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym.

Będą to: Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Kozielska, Maciej Staręga, Maciej Kreczmer, Jan Antolec i Sebastian Gazurek.

Do ewentualnych niespodzianek zaliczyć można obecność Magdaleny Kozielskiej, która została odsunięta od kadry młodzieżowej w związku ze startami w biegach górskich. Forma zawodniczki UKS Regle Kościelisko jest niewiadomą, bo nie startowała ona w tym sezonie w żadnych dobrze obsadzonych zawodach – szansę na to dostanie dopiero w najbliższy weekend w Pucharze Świata w Oestersund.

W kadrze na MŚ nie znalazł się Paweł Klisz z kadry A-mix, który kilka dni temu brał udział w mistrzostwach świata młodzieżowców w kazachskich Ałmatach. W sprincie techniką klasyczną był 29, a w biegach na 15 techniką dowolną i łączonym na 30 km zajmował 35. pozycję.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *