PZN ogłosił skład kadr na Mistrzostwa Świata Juniorów

7 biegaczek i 7 biegaczy reprezentować będzie Polskę na zbliżających się Mistrzostwach Świata Juniorów, które 20 stycznia rozpoczną się w Lahti.

Na zawody pojedzie cała młodsza część kadry, którą opiekuje się Aleksander Wierietielny. Dodatkiem będzie Klaudzia Kołodziej z kadry młodzieżowej, która rywalizować będzie w kategorii U-23 (razem z Agatą Warłą).

Młodzieżowców pojedzie trzech – Dominik Bury, Kacper Antolec i Mateusz Haratyk, a juniorów czterech – Dawid Damian, Michał Boreczek, Wiktor Czaja i Sebastian Bryja.

Przed rokiem w Goms reprezentowała nas ósemka biegaczy i biegaczek.

Zawodniczki:

  1. Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski
  2. Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  3. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  4. Eliza Rucka – MKS Istebna
  5. Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk
  6. Agata Warło – NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
  7. Klaudia Kołodziej – LKS Witów Ski Mszana Górna (U-23)

Sztab szkoleniowy:

  1. Aleksander Wierietielny – Trener Główny
  2. Justyna Kowalczyk – Asystent Trenera Głównego
  3. Rafał Węgrzyn – Asystent Trenera Głównego
  4. Mateusz Chowaniak – Serwismen
  5. Peep Koidu – Serwismen
  6. Sven Rakoszek – Fizjoterapeuta
  7. Oleksij Pysarenko – Terapeuta

 

BIEGI NARCIARSKIE MĘŻCZYZN

Zawodnicy:

  1. Dominik Bury – MKS Istebna (U-23)
  2. Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
  3. Kacper Antolec – KS AZS AWF Katowice (U-23)
  4. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz
  5. Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
  6. Wiktor Czaja – KS Jedność Nowy Sącz
  7. Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko

Sztab szkoleniowy:

  1. Janusz Krężelok – Trener Główny Kadry Narodowej Młodzieżowej
  2. Anna Staręga – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej Młodzieżowej
  3. Dawid Bril – Serwismen
  4. Mariusz Hluchnik – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej A
  5. Andrzej Michałek – Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej A
  6. Bartłomiej Rucki – Serwismen
  7. Paweł Fundanicz – Serwismen
  8. Narek Jesajan – Fizjoterapeuta

Program zawodów

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 Lahti 2019

20-27.01.2019

20.01.2019, niedziela

– 12:00 – kwalifikacje sprint C, U-20

– 14:00 – finał

21.01.2019, poniedziałek

– 12:00 – kwalifikacje sprint C, U-23

– 14:00 – finały

22.01.2019, wtorek

– 12:00 – bieg kobiet na 5 km F, U-20

– 14:00 – bieg mężczyzn na 10 km F, U-20

23.01.2019, środa

– 09:30 – bieg kobiet na 10 km F, U-23

– 12:00 – bieg mężczyzn na 15 km F, U-23

24.01.2019, czwartek

– 10:00 – bieg kobiet na 15 km C, mass start U-20

– 12:30 – bieg mężczyzn na 30 km C, mass start U-20

25.01.2019, piątek

– 10:00 – bieg kobiet na 15 km C, mass start U-23

– 12:30 – bieg mężczyzn na 30 km C, mass start U-23

26.01.2019, sobota

– 10:30 – sztafeta kobiet 4 x 3,3 km, U-20

– 12:15 – sztafeta mężczyzn 4 x 5 km, U-20

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *