PZN ogłosił skład kadr i sztabów szkoleniowych

Janusz Krężelok ponownie jest głównym trenerem kadry narodowej.

Janusz Krężelok ponownie jest głównym trenerem kadry narodowej mężczyzn.

Oprócz anonsowanej już zmiany na stanowisku trenera Kadry MIX jest jeszcze kilka innych nowości w składach kadr i szkoleniowców.

Polski Związek Narciarski ogłosił składy kadr i sztabów szkoleniowych.

W Kadrze Narodowej MIX będzie – przynajmniej formalnie – po pięciu biegaczy i pięć biegaczek, a więc po jednej osobie więcej niż w minionym sezonie.

Z dotychczasowego składu ostali się: Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz i Konrad Motor (ten poprzedni sezon miał właściwie stracony), dokooptowano natomiast naszą chyba największą narciarską nadzieję, czyli Dominika Burego. Przypomnijmy: biegacz z Istebnej na marcowych mistrzostwach Polski seniorów w biegu na 10 km techniką klasyczną ograł wszystkich starszych kolegów.

Szkoleniowcem mężczyzn będzie – jak zapowiadaliśmy – Janusz Krężelok. Wraca na to stanowisko po roku przerwy, kiedy prowadził młodzieżówkę. Zmiana jest jedna – pod okiem Krężeloka mają trenować tylko mężczyźni, poprzednio w jego grupie były także kobiety.

Kobietami zajmie się Wiesław Cempa, w minionym sezonie asystent trenera Miroslava Petraska, który opiekował się rekonwalescentami – Sylwią Jaśkowiec i Konradem Motorem.

Jaśkowiec to oczywiście najważniejsza postać kobiecej kadry MIX, oprócz niej w składzie pozostały Ewelina Marcisz (miała problemy zdrowotne, w ubiegłym sezonie nie startowała), Kornelia Kubińska (niedawno urodziła dziecko, w minionym sezonie oczywiście nie biegała), a także Urszula Łętocha, która do tej pory była w młodzieżówce, a także wracająca po kilku latach do kadry Martyna Galewicz.

W kadrze nie znalazło się miejsce dla Pauliny Maciuszek (niedawno urodziła syna, w kadrze była kilka lat, ale sukcesów nie miała) i Marceli Marcisz, która w minionym sezonie startowała w kilku zawodach Pucharu Świata.

Kogo jeszcze nie ma? Kamila Fundanicza, który był asystentem trenera Petraska. Asystentem Krężeloka będzie Andrzej Michałek, asystentem Cempy – Mariusz Hluchnik.

Zmiany są też w teamie Justyny Kowalczyk trenerem będzie oczywiście Aleksander Wierietielny, a pomagać mu nadal będą Rafał Węgrzyn i Mateusz Nuciak. Serwismeni to Peep Koidu i Valentina Vuerich, która trzy lata temu pracowała w Kadrze A-Mix. Stanowisko trzeciego serwismena i fizjoterapeuty jest nieobsadzone, w ubiegłym roku smarowaniem nart zajmowali się Maciej Kreczmer i Czech Vit Fousek. Pierwszy będzie pracował w kadrze A jako serwismen (razem z Pawłem Funaniczem), z usług drugiego zrezygnowano.

W kadrze młodzieżowej  trenerami będą Adam Kwak (w poprzednim sezonie był w kadrze fizjoterapeutą) oraz Urszula Migdał.

Do Agaty Warło i Dominiki Bieleckiej dołączono najzdolniejsze juniorki – Kamilę Boczkowską z MKS Karkonosze oraz Klaudię Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna.

W męskiej kadrze znaleźli się ponownie Kamil Bury, Bartłomiej Rucki i Mateusz Chowaniak, a nowa twarz to Kacper Antolec z LKS Poroniec Poronin, młodszy brat Jana.

W porównaniu z ubiegłym sezonem ze składu wypadł Patryk Borkowski.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *