Puchar w Jakuszycach niezagrożony

puchar świata szklarska porębaChoć jakuszyckie trasy wyglądem przypominają te w Oberhofie, to zmian w programie pucharowych zawodów nie będzie – zdecydował FIS.

– Otrzymaliśmy z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) informację, że nasz plan przygotowania tras na zawody Pucharu Świata w dniach 18-19 stycznia został zaakceptowany. W połączeniu z korzystnymi prognozami pogody (w Jakuszycach od niedzieli temperatura ma spaść poniżej zera, spodziewane są też opady śniegu – red.) oznacza to, że zawody w Szklarskiej Porębie nie są zagrożone – mówią organizatorzy, którzy przez kilka ostatnich dni zwozili śnieg na Polanę Jakuszycką.

– W środę, 8 stycznia, gościliśmy inspekcję z FIS. Nasi goście zażyczyli sobie przedstawienia szczegółowego planu przygotowania trasy na zawody. Nie interesowały ich prognozy pogody,
a jedynie możliwość zaśnieżenia tras w przypadku, gdyby naturalnych opadów nie było – słyszymy w sztabie organizacji PŚ.

– Na potrzeby zawodów potrzeba pięciu tysięcy metrów sześciennych śniegu – mówi Dariusz Serafin, komandor Biegu Piastów.
– Zwozimy go od wtorku. Dzięki uprzejmości Ski Areny w Szklarskiej Porębie i udostępnieniu nam armatek śnieżnych (na Polanie Jakuszyckiej ich nie ma – red.), zwozimy biały puch wytworzony m.in. właśnie pod Szrenicą.

Bilety wciąż są w sprzedaży internetowej, można je również kupić w jednym z biur turystycznych w Szklarskiej Porębie.

KZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *