Przygotowania do PŚ w Jakuszycach nabierają tempa

fis-head-plTrybuny już stoją, a ratraki zabrały się za ubijanie tras. Do Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach już tylko 9 dni.

Organizatorzy imprezy wypatrują nie tylko kibiców, ale też śniegu i mrozu, bo na razie Polana Jakuszycka razi szarością i w tym, że – jak zapewniają służby prasowe Pucharu Świata – pokryta jest ona białym puchem więcej jest PR niż prawdy.

W sobotę 18 stycznia zaplanowano sprinty techniką dowolną, a dzień później biegi masowe na 10 (kobiety) i 15 km (mężczyźni) techniką klasyczną. Na starcie pojawi się oczywiście Justyna Kowalczyk i nasi pozostali reprezentanci, będą też kadry m.in. USA, Szwecji (okrojona), Kanady, Niemiec, Finlandii, Włoch i Rosji. Pojawi się też Szwajcar Dario Cologna, powracający na trasy po kontuzji. Nie stawią się za to Norwegowie, którzy mają mistrzostwa krajowe.

Zawodników będzie można podglądać na trasach już od piątku, gdzie w godz. 14-16 zaplanowano ocifjalny trening.
W sobotę kwalifikacje sprintu od 12:15, a od 14:15 finały.
W niedzielę start biegu mężczyzn już o 9:45, a kobiet o 12:45.

Wejściówki można kupić na stronie organizatora: pucharswiata.szklarskaporeba.pl oraz na portalu ebilet.pl. Ceny poszczególnych biletów są takie same na pierwszy i drugi dzień zawodów i wynoszą odpowiednio: sektor A – 150 zł, sektor B – 70 zł i sektor E – 50 zł. Posiadanie biletu jest warunkiem koniecznym do jednorazowego wstępu na teren zawodów.

W dniu zawodów będą kursowały bezpłatne autobusy dla osób posiadających bilety na imprezę na trasie Szklarska Poręba – Polana Jakuszycka. Osoby niepełnosprawne będą miały do dyspozycji pomoc wolontariuszy.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *