Premierowe złota dla Szkurat i Bryi

Daria Szkurat Fot: PZN

Pod nieobecność członkow kadry A tytułu mistrzowskie w biegach dystansowych techniką dowolną zdobyli 18-letnia Daria Szkurat oraz 20-letni Sebastian Bryja.

W biegu na 10 km technika dowolną Daria Szkurat (KS Chochołow) pod nieobecność wczorajszej złotej medalistki z „klasyka” – Weroniki Kalety oraz kadrowiczek Izabeli Marcisz i Moniki Skinder nie miała sobie równych. Jej wynik – 26:46.9 – był aż o 1 minutę i 2 sekundy lepszy od czasu Karoliny Kalety (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany). Brąz zdobyła Andżelika Szyszka (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), która do Szkurat straciła 1 minutę i 7 sekund.

Poza podium znalazły się juniorki z kadry Martina Bajcicaka – Kamila Idziniak (4), Zuzanna Fujak (6), Aleksandra Kołodziej (7), Weronika Jarecka (8) i Oliwia Buśko (11).

WYNIKI>>

W biegu mężczyzn na 15 km triumfował Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko), który był o 40 sekund lepszy od Piotra Jareckiego (KS AZS AWF Katowice) i o 44 sekundy od Mateusza Haratyka. Cała trójka – tyle że w innej kolejności – stanęła także na podium czwartkowego biegu klasykiem.

Tuż za podium znalazł się Łukasz Gazurek, piąty był 17-letni Paweł Bryja, a szósty najstarszy w tym gronie Kacper Antolec. Poza pierwszą dziesiatką był kadrowicz Adrian Kiełbasa.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *