Ponad pół tysiąca biegaczy wystartowało już w Biegu Piastów

Fot: Marcin Oliva Soto

Na udział w 45. edycji największych narciarskich zawodów zdecydowało się już ponad 500 biegaczy.

W pierwszy weekend (20 i 21 lutego) i w poniedziałek, 22 lutego, na start w 45 Biegu Piastów zdecydowało się ponad pół tysiąca ludzi. Najwięcej (132) pobiegło 25 km, stu ośmiu wybrało pięćdziesiątkę. Znalazło się też sto osób, które wybrały opcję Biegu Piastów wirtualnego, czyli poza oryginalną trasą w Jakuszycach lub na niej, ale bez oficjalnego pomiaru czasu.

Uczestnicy w pierwszych trzech dniach 45 Biegu Piastów:

50 km – 108 w Jakuszycach + 10 wirtualnych (w Jakuszycach bez oficjalnego pomiaru czasu i gdzie indziej)

30 km – 26 + 6

25 km – 132 + 28

15 km (Memoriał Stanisława Michonia) – 73 + 9

12 km (Rodzinna 12) – 42 + 9

12 km (Nocna 12) – 7 + 5

6 km – 44 + 19

Przypomnijmy, że w tym roku – z powodu obostrzeń antycovidowych – podczas Biegu Piastów nie ma żadnych wydarzeń towarzyszących ani klasyfikacji według czasów, więc i nagród. Zawodnicy odbierają pakiety startowe w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a potem sami wybierają moment startu. Biegną wybrany (jeden z siedmiu) dystans po oznakowanej trasie.  Trasy są otwarte dla wszystkich, także dla osób, które nie startują w Biegu Piastów. Jeśli ktoś nie startuje, proszony jest o ustępowanie pierwszeństwa uczestnikom Biegu Piastów.

W tej formule Bieg Piastów potrwa do 7 marca. Wystartować można każdego dnia.

W pierwszy weekend dopisała pogoda – rano trasy były zmrożone, później świeciło słońce. Poniedziałek był mglisty. Śniegu jest wciąż – pomimo ocieplenia – dużo, więc trasy Biegu Piastów, położone na wysokości od prawie 800 do ponad 1000 m n.p.m., na razie nie wydają się zagrożone. Atmosfera stwarzana przez zawodników jest taka, jak zawsze na Biegu Piastów – pełna radości i braterstwa.

Zapisy na 45 Bieg Piastów są otwarte na wszystkie dystanse. Zgłoszenia przyjmowane są na www.bieg-piastow.pl. Kolejne dni pracy wydawania numerów i oficjalnego pomiaru czasu to 26, 27 i 28 lutego. Biuro wydawania numerów będzie czynne także 1 marca oraz od 4 do 7 marca. Oficjalny pomiar czasu w marcu: 5, 6 i 7 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *