Polskie akcenty w łotewskim Apkart Alaukstam

apkartDaniel Iwanowski z Gołdapi zajął 15. miejsce w zaliczanym do cyklu Euroloppet łotewskim Apkart Alaukstam. Na dystansie 42 km techniką dowolną zwyciężył reprezentant gospodarzy Ilmars Bricis.

Apkart Alaukstam to maraton, który w kalendarzu biegów Euroloppet jest od dwóch lat. Trasa prowadzi wokół jeziora Alaukstam, a zawodnicy mają do pokonania dwie pętle.

W tegorocznej edycji zwyciężył biathlonista Ilmars Bricis, z czasem 1:47:28. W stawce 220. zawodników znalazło się też kilku Polaków. Najszybszy z nich – Daniel Iwanowski – zajął wysokie, 15. miejsce, tracąc do zwycięzcy ponad 11 minut.