Polacy słabo w Falun

W kończących sezon zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich nasi reprezentanci po dwóch dniach rywalizacji nie mają powodów do dumy.

W piątkowych sprintach techniką klasyczną można było liczyć na dobre występy zwłaszcza Moniki Skinder (w koncy to wicemistrzyni świata U-23) i Kamila Burego, który przebrnął kwalifikacje poprzedniego sprintu, który odbył się 3 marca w norweskim Drammen.

Niestety, występ na trasach pod skoczniami w Falun można uznać za bardzo słaby. Skinder z czasem kwalifikacji 3:43:18 była dopiero 50, przedostatnia i oczywiście nie przeszła do ćwierćfinałów. Moa Hansson, która na czempionacie U-23 zdobyła złoto, w Falun zajęła 22 miejsce. Bieg wygrała reprezentantka gospodarzy Jonna Sundling, druga była Słowenka Anamarija Lampić, a trzecia Szwedka Maja Dahlqvist, która sięgnęła po małą kryształową kulę za sprinty.

WYNIKI>>

Wśród mężczyzn triumfował Francuz Richard Jouve, przed Finem Jonim Makim i swoim rodakiem Lucasem Chanavatem. Najlepszy z Polaków był Dominik Bury, który zajął 37 miejsce. Maciej Staręga był 44, Mateusz Haratyk 62, a Kamil Bury dopieto 64 w stawce 67 biegaczy.

WYNIKI>>

W sobotę trójka naszych stanęła na starcie biegu na 15 km techniką dowolną. Ponownie najlepszy z naszych był Dominik Bury, który w przerzedzonej stawce (nie było Rosjan) zajął jednak miejsce poza 30-tką (był 34 ze stratą 1:50.6). 65 był Maciej Staręga, a 66 Kamil Bury.

Wygrał Norweg Didrig Toenseth, który – przypomnijmy – nie zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie. Drugie miejsce zajął Szwed Calle Halfvarsson, trzeci był Norweg Harald Oestberg Amundsen.

WYNIKI>>

Małą kryształową kulę za dystanse zdobył Fin Iivo Niskanen (w sobotę był dziesiąty), a dużą – Johannes Hoesflot Klaebo (w Falun nieobecny po zakażeniu koronawirusem).

Wśród pań małą kulę za dystanse zdobyła Therese Johaug, która w ostatnim indywidualnym biegu w Pucharze Świata odniosła 82 zwycięstwo (co oznacza, że wygrała co trzeci bieg, w którym wzięła udział). Druga była Szwedka Jonna Sundling, która wyrasta na bardzo uniwersalną biegaczkę. Trzecie miejsce dla Jessie Diggins.

WYNIKI>>

Przypomnijmy, że Puchar Świata w tym sezonie zdobyła Rosjanka Natalia Niepriajewa.

Polki w sobotę nie wystąpiły.

W niedzielę o godz. 10.30 pierwszy raz w historii sztafety mieszane 4×5 km – z udziałem dwóch pań (biegną pierwszą i ostatnią zmianę) oraz dwóch panów.

Niestety, w biegu nie weźmie udziału nasza reprezentacja.

LISTA STARTOWA>>

Naszych nie będzie też w mieszanych sztafetach sprinterskich, które zaplanowane są na godz. 12.15.

LISTA STARTOWA>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *