Polacy biegali w Szwecji i Austrii

laponia trasaW Szwecji rozpoczął się tydzień Biegu Wazów, a w Austrii w niedzielę rywalizowano w zaliczanym do Euroloppet Int. Ganghoferlauf.

W niedzielę w biegu otwartym (Vasaloppet Oppet Spar), który odbył się na dystansie 90 km techniką klasyczną, Polak Jerzy Król zanotował czas 6 godzin i 22 minuty. W poniedziałek w bliźniaczym biegu pokonanie królewskiego dystansu zajęło Emilowi Mikulskiemu prawie 9 godzin, a Michałowi Tyszkowskiemu 9 godzin i 39 minut.

W biegu głównym, zaplanowanym na najbliższą niedzielę, na starcie pojawi się ośmioro Polaków, w tym Justyna Kowalczyk oraz Maciej Kreczmer. Relacja live z zawodów na stronie SkiClassics.

W miniony weekend narciarze biegali w tyrolskim Leutasch w zawodach Euroloppet. Były też polskie akcenty – na dystansie 50 km techniką klasyczną Robert Mucha zajął 131 miejsce (3:48:13) w stawce 157 zawodników. Wygrał reprezentant gospodarzy Martin Sutter (2:05:18).

Na połowę krótszym dystansie Julian Magyar zajął 103 miejsce wśród mężczyzn (1:50:43), Robert Tomczykowski 136 (2:04:34) w stawce 174 narciarzy. W biegu pań Ewa Żukowska i Anna Kapela zajęły – odpowiednio – 42 i 43 miejsce.