Pierwsze pucharowe punkty D. Burego i I. Marcisz

Dominik Bury

Miłym akcentem zakończyły się zawody otwierające sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Wyniki netto z niedzielnych biegów pościgowych techniką dowolną pozwoliły Dominikowi Buremu i Izabeli Marcisz na zdobycie pierwszych w karierze punktów Pucharu Świata.

W obu przypadkach to osiągnięcie warte wyróżnienia, bo Marcisz ma dopiero 19 lat, a Bury zdobył dla Polski pierwsze punkty Pucharu Świata w biegu dystansowym od sezonu 2013/2014 – wówczas 2 punktu za 29 miejsce w biegu na 15 km Cl w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach uzyskał Maciej Kreczmer.

Bury punktów zdobył od razu 12, bo miał 19 czas netto biegu na 15 km (o 1:06 min gorszy od czasu H. Holunda), kończącym cyklu Ruka Triple. W sumie w klasyfikacji mini-touru zajął 46 miejsce. Jego brat Kamil był 65, a Maciej Staręga 76.

Wygrał Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, drugi był jego rodak Emil Iversen, a trzeci Iivo Niskanen (Finlandia).

KLASYFIKACJA GENERALNA>>

WYNIKI NETTO biegu na 15 km F>>

Izabela Marcisz miała 29 czas biegu na 10 km, o 2 minuty gorszy od czasu Therese Johaug, która pewnie wygrała cały cykl, przed Heidi Weng i Astrid Jacobsen.

WYNIKI NETTO biegu na 10 km F>>

Izabela Marcisz była 39 w „generalce”, a Weronika Kaleta 69 na 72 zawodniczki, które ukończyły rywalizację.

Monika Skinder w niedzielę nie pobiegła.