Pierwsze biegi Enervit Classic i Fischer Cup przełożone!

Enervit classic 2Zimy jak nie było, tak nie ma, dlatego w Jakuszycach pierwsze biegi dwóch cykli – Enervit Classic i Fischer Cup – przełożono na 9-10 stycznia.

Prognozy pogody dla Jakuszyc sprawdziły się o tyle, że spadło trochę śniegu, ale nie wystarczy to do tego, by zorganizować zawody, zaplanowane na weekend 19-20 grudnia. Zwłaszcza, że po chwilowym ochłodzeniu znów ma przyjść ocieplenie.

– Z powodu braku śniegu i niekorzystnych prognoz pogody zmuszeni jesteśmy przełożyć terminy biegów na 3 i 5 km, które miały zostać rozegrane 19 i 20 grudniach w ramach Fischer Cup i Enervit Classic w Jakuszycach. Nowy termin to 9 stycznia, sobota. Śniegu jest za mało, by przygotować trasy. W najbliższych dniach ma być ciepło i deszczowo. Nie chcemy organizować tych zawodów w złych warunkach, grożących zniszczeniem nart i rozczarowaniem zawodników. Tym bardziej, że mamy nadzieję na udział w obu biegach biegaczy początkujących. Krótkie dystanse mają pozwolić im oswoić się z rywalizacją i zachęcić do startu w biegach dłuższych, przede wszystkim w Biegu Piastów – mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Zawody odbędą się tego samego dnia, ponieważ w kalendarzu robi się już ciasno – w niedzielę 10 stycznia druga odsłona Enervit Classic – bieg na 10 km. W sobotę 9 stycznia najpierw odbędzie się Fischer Cupna dystansie 3 km, a po dwóch godzinach – Enervit Classic (5 km)

-Prosimy o zrozumienie dla naszej decyzji, a aurę o łaskawość – mówi Leszek Kosiorowski.

Ze względu na brak śniegu z 13 na 20 grudnia przełożono Puchar Kościeliska.

Zobacz kalendarz biegów narciarskich w Polsce>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *