Pierwsza Sztafeta Piastów już w sobotę. Na starcie 50 drużyn

Fot: Marcin Oliva Soto

Wszystkie miejsca zajęte na liście startowej I Sztafety Piastów w biegach narciarskich, która odbędzie się w sobotę, 17 lutego, na trasach na Polanie Jakuszyckiej i w Górach Izerskich w Szklarskiej Porębie.

Taka sztafeta – otwarta dla wszystkich, rozegrana zostanie w Polsce pierwszy raz. Pomysł został ściągnięty z innych krajów (jak Szwecja, Estonia, Norwegia), gdzie sztafety dla amatorów rozgrywane są od dawna.

Okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Bieg Piastów przygotowali na liście startowej miejsca dla 50 sztafet 4-osobowych. Wszystkie zostały zajęte.

Biegacze pobiegną na trasie 7-kilometrowej – na dwóch pierwszych zmianach techniką klasyczną, a na trzeciej i czwartej dowolną. Zawodnicy zmieniać się będą na Polanie Jakuszyckiej.

Swoje sztafety wystawiły kluby narciarskie, wypożyczalnie, hotele, firmy, jak również nieformalne grupy znajomych i przyjaciół. Wystartuje sześć sztafet damskich oraz po 22 męskie i mieszane.

Start o godz. 10 na Polanie Jakuszyckiej w sobotę, 17 lutego.

I Sztafeta Piastów poprzedza o tydzień 42. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. Jego pierwsza konkurencja w sobotę, 24 lutego.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *