OPA Cup: wyniki niedzielnych biegów

Fot: FB Hochfilzen 2017

Biegami ze startu wspólnego zakończyła się w niedzielę rywalizacja w trzydniowych zawodach Pucharu Alp (OPA Cup) w austriackim St. Ulrich. Jak poszło Polakom?

W biegu juniorek na 10 km techniką dowolną najlepsza z naszych – Izabela Marcisz (ma już w dorobku brązowy medal w seniorskich mistrzostwach Polski na dystansie 5 km Cl) zajęła 16. lokatę, tracąc do zwyciężczyni Niemki Anny Dietze 55 sekund. Klaudia Kołodziej była 32., Weronika Kaleta 34. Biegu nie ukończyły ani Monika Skinder, ani Eliza Rucka.

WYNIKI>>

W biegu juniorów młodszych (rocznik 2000 i młodsi) na 10 km Cl trzecie miejsce zajął Dawid Damian, powtarzając wynik z soboty na dystansie techniką klasyczną. Biegacz z ziemi sądeckiej do zwycięzcy stracił 39. sekund.

WYNIKI>>

Juniorom przyszło się zmierzyć z dystansem 15 km, ponowie najlepszym z Polaków był Mateusz Haratyk, ale dało to tylko 25. miejsce (i 91 FIS-Puktów). Strata do zwycięzcy wyniosła ponad minutę. Maciej Popieluch był 43, Michał Skowron 57, a Mateusz Szczotka 65.

WYNIKI>>

Bieg seniorek (10 km) wygrała Niemka Julia Belger. Urszula Łętocha była 28., Arata Warło 53., a Justyna Pradziad 57.

WYNIKI>>

Dominik Bury był 23. w biegu na 15 km, jego brat Kamil 57., Mateusz Chowaniak 90., Łukasz Kunc 102, a Kacper Antolec 107. Biegu nie ukończył Paweł Klisz.

WYNIKI>>

Zdjęcia z niedzielnej rywalizacji>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *