Od wtorku MŚ juniorów i młodzieżowców w Ałmatach

almatyW sprincie techniką klasyczną nasi reprezentanci nie zwojowali niczego.

Impreza odbywa się w dawnej stolicy Kazachstanu – Ałmatach. W programie są sprinty, biegi ze startem interwałowym (technika dowolna) oraz biegi łączone, a na koniec – sztafety.

We wtorek sprinty techniką klasyczną, które pierwotnie miały się odbyć 2 lutego, ale ze względu na problemy ze śniegiem starty imprezy przełożono o jeden dzień.

W kwalifikacjach nie zabrakło naszych reprezentantów, trenujących pod okiem Wiesława Cempy i Urszuli Migdał.

W kategorii juniorów ścigali się  Kamil i Dominik Burzy oraz Bartłomiej Rucki, w juniorkach nie mamy reprezentantek. Niestety, żadnemu z nich nie udało się przebrnąć eliminacji.

Wyniki końcowe:

1  RISETH Fredrik  1995  NOR
2  BAKANOV Alexander  1995  RUS
3  KLAEBO Johannes Hoesflot  1996  NOR

50  BURY Dominik  1996  POL
55  BURY Kamil  1995  POL
65  RUCKI Bartłomiej  1995  POL
Sklasyfikowano 77 zawodników.

Wśród juniorek złoto przypadło Niemce Victorii Carla, a srebro i brąz Rosjankom – Julii Biełorukowej i Natalii Nieprajewej.

W kategorii U-23 kwalifikacji (mimo ledwie 39 zawodniczek) nie przeszła Dominika Bielecka, a Urszula Łętocha odpadła już w ćwierćfinale. Ten sam los podzielili Konrad Motor (mimo piątego miejsca w eliminacjach) oraz Paweł Klisz. Złote medale zdobyli Włoszka Francesca Baudin oraz Norweg Sondre Turvoll Fossli, który na „dorosłe” MŚ w Falun jest ledwie rezerwowym w swojej kadrze.

WYNIKI KOBIET>>

WYNIKI MĘŻCZYZN>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *