Oczywista oczywistość…

…czyli jeśli zawody Pucharu Świata będą w Polsce, to tylko w Jakuszycach. Oficjele musieli jednak o tym powiedzieć w blasku fleszy.Wyłączność Szklarskiej Poręby na organizację Pucharu Świata w biegach narciarskich do 2020 roku oraz wsparcie finansowe województwa dolnośląskiego na organizację kolejnych zawodów, to najważniejsze punkty porozumienia podpisanego kilka dni temu przez marszałka województwa dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca, wicemarszałka Radosława Mołonia, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera oraz burmistrza Szklarskiej Poręby Grzegorza Sokolińskiego.

Polski Związek Narciarski obiecał wnioskować do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) o przyznanie Szklarskiej Porębie wyłączności na organizację Pucharu Świata w Polsce do 2020 roku.

We wstępnym planie zawodów pucharowych na sezon 2012/2013 nie ma imprezy na Polanie Jakuszyckiej, ale nie jest to niespodzianka, bo ani FIS nie obiecywał stałego miejsca w kalendarzu, ani sama Szklarska Poręba nie czuje się na siłach, by już za rok zorganizować pucharową powtórkę.

Jakuszyce są za to w bardzo wstępnym kalendarzu na sezon 2013/2014. O jego bardziej konkretnym kształcie zdecyduje konres FIS, rozpoczynający się właśnie w koreańskiej prowincji Gangwon.

Województwo dolnośląskie zobowiązało się do finansowego wspierania Szklarskiej Poręby w przebudowie Polany Jakuszyckiej tak, aby dostosowywać trasy oraz stadion do standardów określanych przez FIS. Na organizację zawodów pucharowych w lutym samorząd przeznaczył 600 tys. zł.

Niezbędne inwestycje w infrastrukturę na Polanie Jakuszyckiej to montaż stałych trybun,
budowa stałych pawilonów na szatnie i sanitariaty oraz – to ciekawostka – podziemne przejście dla pieszych.

5 komentarz do “Oczywista oczywistość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *