Nowy bieg w ramach Jizerskiej 50. Trwają zapisy

Przez pierwsze trzy tygodnie od uruchomienia zapisów nadeszło prawie 1,6 tys. zgłoszeń do udziału w 56. Jizerskiej 50. Część z nich na nowy bieg „łyżwą”.

Pierwszy śnieg na chwilę pojawił się na Jizerce, ale do zawodów, zaplanowanych na 9-12 lutego 2023 r. zostało jeszcze trochę czasu. Jeszcze przez nieco ponad miesiąc (do 31 października) obowiązywać będą najniższe opłata startowe. Są one zróżnicowane w zależności od biegu. Na bieg główny opłata startowa sięga 2120 CZK, czyli około 400 zł. Jest ona bezzwrotna, ale w razie czego pakiet można przenieść na innego chętnego. Wiązać się to będzie z opłatą w wysokości 300 CZK. Bieg główny odbędzie się w niedzielę, 12 lutego. Start elity o godz. 8.30, później ruszać na 50-kilometrową trasę będą zawodnicy z kolejnych sektorów.

Trasa wiedzie ze stadionu w Bedrichovie do osady Jizerka i z powrotem po urozmaiconej, wymagającej zwłaszcza na początku pętli.

Dzień wcześniej krótsze biegi techniką klasyczną: na 10 i 25 km. W piątek biegi sprinterskie i sztafetowe, a w czwartek ścigać się będą specjaliści od techniki dowolnej. Nowinka w programie to bieg na dystansie 17 km. Oprócz niego odbędzie się oczywiście tradycyjny bieg na 30 km.

LINK do rejestracji na zawody>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *