Norweska Marcialonga

logo_marcialonga_01Sześć pierwszych miejsc w Marcialondze zajęli reprezentanci Norwegii. Najszybszy był Simen Oestensen.

Oestensen, przed dziesięcioma dniami został mistrzem Norwegii na dystansie 15 km techniką klasyczną, a w tę niedzielę triumfował w Marcialondze, najsłynniejszym włoskim biegu masowym, w którym do pokonania jest 70 km. Oestensenowi zadanie to zajęło nieco ponad 3 godziny i 10 minut.

Drugi na mecie zameldował się John Kristian Dahl (+12 s), a trzeci był Joergen Aukland (+13 s).

10. TYNELL Daniel, 1976, SWE-BORLANGE 3:11.33,9

Rikard Tynell, zwycięzca poprzedniego biegu z cyklu Swix Ski Classics – La Diagoneli, musiał się zadowolić 36. pozycją.

Najlepszy z Polaków – Arkadiusz Ogorzałek z Nowej Rudy – zajął 707 miejsce, z czasem 4:15.52.

W rywalizacji pań najlepsza była Rosjanka Julia Tichonowa, która pokonała zwyciężczynię La Diagoneli – Szwajcarkę Serainę Boner.