Northug zmierzy się z amatorami

Wielokrotny mistrz olimpijski i mistrz świata w najbliższy weekend wystartuje w Norefjellrennett, zaliczanym do cyklu Ski Classics. Na dystansie 65 km stylem klasycznym przyjdzie mu rywalizować nie tylko z najlepszymi długodystansowcami, ale i zwykłymi amatorami. A to dopiero przedsmak…

– Cieszę się, że Petter pobiegnie i że będziemy mogli z nim powalczyć. Northug jest najlepszy, niezależnie od dystansu, który musi przebiec – wypowiadał się z uznaniem o rywalu Anders Aukland, zwycięzca Norefjellrennett (N3) rozgrywanego po raz pierwszy w ubiegłym sezonie.

Na starcie imprezy, kończącej cykl Ski Classics (zaliczane są do niego Marcialonga, Koenig Ludwig Lauf, Jizerska 50, Vasaloppet, Birkebeinerennett i N3), stanie także dwóch innych zawodników, zaliczanych do szerokiej czołówki Pucharu Świata: Szwedzi Daniel Rickardsson i Anders Soedergen.

Zmierzą się oni z całą elitą biegów długodystansowych: Jerrym Ahrlinem, Oskarem Svaerdem, Danielem Tynellem, Joergenem Brinkiem (wszyscy Szwecja), Thomasem Alsgaardem, braćmi Auklandami (Norwegia) czy wreszcie Czechem Stanislawem Rezacem, który w miniony weekend wygrał Birkebeinerennet (54 km Cl).

Relację z imprezy będzie można śledzić w sobotę 2 kwietnia od godz. 9.00 na stronie internetowej Ski Classics>>.

Petter Northug nie wykluczył, że w przyszłym sezonie, w którym nie będzie zawodów rangi igrzysk czy mistrzostw świata, zdecyduje się na start w Marcialondze (70 km Cl) i Biegu Wazów (90 km Cl). Oba biegi w ostatnim czasie rozstrzygały się na finiszach, w których Northug jest przecież niekwestionowanym mistrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *