Niemcy sprawdzili się z Rosjanami

Jonas DoblerTo nie była inscenizacja historyczna, ale coroczne zawody nartorolkowe w Oberhofie.

Niedawno swój przegląd kadr w Tiumeniu mieli Rosjanie, teraz coroczny test formy przeszli Niemcy, a za sparingpartnerów mieli Rosjan z grupy Reto Burgemaistera. Kobiety rywalizowały na dystansie 15 km techniką klasyczną, a mężczyźni mieli do pokonania 24 km.

Wśród kobiet, których na starcie stanęło 25, najszybsza była Steffi Boehler, która o niespełna 38 sekund wyprzedziła juniorkę Victorię Carl. Trzecie miejsce przypadło Denise Hermann. Dalekie miejsce – dziesiąte – zajęła uparcie próbująca wrócić do wysokiej formy Claudia Nystad. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 2:43.

Bieg mężczyzn pewnie wygrał Jonas Dobler, który o 26,4 sekundy wyprzedził specjalistę od techniki klasycznej, Rosjanina Stanisława Wołżencewa. Trzeci był Andreas Katz, czwarty Czech Martin Jaks, a piąty kolejny z Rosjan – Jewgienij Biełow. Dziesiątą pozycję zajął Jewgienij Dementiew, mistrz i wicemistrz olimpijski z Turynu.

W zawodach wzięło udział 44 biegaczy.

Dzień wcześniej mierzono się w crossie – panie na dystansie 5 km, a panowie na 10 km. Zwyciężyli 20-letnia Julia Berger i 37-letni Czech Lukas Bauer.