Nartorolkowy Puchar Polski startuje na Lubelszczyźnie

rolkostrada zakopane30 sierpnia od zawodów w Tomaszowie Lubelskim rozpoczyna się kolejny cykl zawodów o Puchar Polski w biegach na nartorolkach.

Na Lubelszczyźnie w niedzielę 30 sierpnia zawodnicy zmierzą się w sprintach techniką dowolną na dystansie 1 km. Zgłoszenia należy przesyłać do 29 sierpnia. Uczestnicy startują na własnym sprzęcie o średnicy kół do 100 mm. Trzeba mieć kask, zaleca się stosowanie ocgraniaczy. Opłata startowa to 20 zł, a na najlepszych czekają puchary i dyplomy.

Regulamin>>

Dzień wcześniej zawody towarzyszące – II Tomaszowska Setka o Puchar Krismara. Do pobicia jest nieoficjalny rekord Polski na tym dystansie, należący do Szymona Sikory (11,92) u Róży Łyjak (14,14).

Regulamin>>

Tydzień po zawodach w Tomaszowie Lubelskim odbędą się mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach na trasie w Jeleniej Górze-Sobieszowie oraz w pobliskim Zachełmiu. Pierwszego dnia zmagania na dystansach od 4 do 14 km techniką dowolną (pierwotnie planowano wyścigi techniką klasyczną, ale ze względów bezpieczeństwa zostało to zmienione – nieoficjalnie chodzi o to, że pętla w Sobieszowie ma zakręt zbyt niebezpieczny, by pewnie pokonywać go na rolkach klasycznych). Drugiego dnia uphill na dystansie około 3 km (w zeszłym roku było to 2,1 km) – tu obowiązuje technika dowolna.

W Jeleniej Górze sprzęt zapewnia organizator – ten do techniki klasycznej ma być firmy Rollspeed, do dowolnej udostępnić go ma firma XC Life Tomasza Kałużnego. W tym ostatnim przypadku koła będą to tzw. „dwójki”.

1935_2__program_zawodow__mp_na_nartorolkach__2015

1933_1__regulamin_zawodow__mp_w_nartorolkach__2015

W obu imprezach mogą startować amatorzy.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *