Nartorolkowe zawody w Bystrej WYNIKI

Bystra ŚląskaPiąty etap nartorolkowego Pucharu Polski odbył się w Bystrej.

W kategorii junior C najszybszy okazał się Kacper Jarczak z MULKS Oscar Tomaszów Lubelski, który dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Drugi był Oskar Wysocki z MKS Karkonosze, który w generalce zajmuje drugie miejsce, ale wciąż ma szansę na najwyższy stopień podium. Trzeci był Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk.

oficjalne_wyniki_-_junior_c

W nieoficjalnej klasyfikacji generalnej Jarczak ma 255 punktów i o 50 oczek wyprzedza Wysockiego. Trzeci jest Michał Boreczek z MKS Karkonosze, który zgromadził 171 punktów. Klasyfikacja generalna>>

W kategorii juniorka C, podobnie jak wczoraj w Istebnej, najszybsza była Magdalena Kobielusz. Drugie miejsce zajęła Eliza Rucka, a trzecie Natalia Sewastynowicz.

oficjalne_wyniki_-_juniorka_c

Prowadząca w klasyfikacji generalnej PP Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze była w Bystrej piąta. Klasyfikacja generalna>>

Rywalizację wśród juniorek B pewnie wygrała Weronika Legierska z MKS Istebna, która o ponad 10 sekund wyprzedziła Aleksandrę Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka i Różę Łyjak z MKS Karkonosze. Ta ostatnia, mimo lekcji pokory w śląskich etapach PP (w sobotę w Istebnej zajęła odległą lokatę) niezagrożenie prowadzi w klasyfikacji generalnej pucharu>>

Bystra Juniorka B

W kategorii junior B zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli Mikołaj Michałek (MKS Istebna), Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce) i Szymon Sikora (MULKS Oscar Tomaszów Lubelski). Ten ostatni, który niezagrożenie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, musiał uznać wyższość kolegów.

Bystra Junior B

Wśród seniorek, podobnie jak w sobotę, najlepsza okazała się Ewelina Marcisz, a podium uzupełniły Kornelia Kubińska i Magdalena Kozielska.

Bystra Seniorka

Rywalizację juniorek A na swoją korzyść rozstrzygnęła Katarzyna Stokfisz, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pucharu. W tej samej kategorii wiekowej, tyle że wśród mężczyzn, skład podium był dokładnie taki sam, jak w sobotę – stanęli na nim bracia Bury oraz Bartłomiej Rucki.

Bystra Juniorka A
Bystra junior A

Ciekawie było w biegu seniorów, gdzie faworyt – Maciej Staręga – musiał uznać wyższość trenującego w kadrze młodzieżowej Konrada Motora. Na podium znalazł się jeszcze Mateusz Ligocki, który zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.
Bystra Senior

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *