Nartorolkowe mistrzostwa Polski (WYNIKI)

logo dzn
W Jeleniej Górze-Sobieszowie rozdano medale mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach.

Pierwszą konkurencję, jaką był bieg seniorów na dystansie 10 km, wygrał Mateusz Ligocki.Zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka pokonał trasę w czasie 19.38.4, o 12,3 sekund szybciej niż Tomasz Kałużny, reprezentujący LKS Poroniec Poronin. Trzecie miejsce zajął Wojciech Suchwałko (KS Obidowiec Obidowa, +31,0).

MP_PP_MK_JELENIA_GORA_06_09_OFICJALCE

W kategorii junior A wystartowało zaledwie pięciu zawodników. Najszybszy okazał się Mateusz Galik z MKS Karkonosze (20:24.4), drugi był Wojciech Pelczar (MUKS Podkarpacie Jedlicze, +1:05.5), a trzeci Klaudiusz Kogut (+1:19.1).

Wśród seniorek, które pokonywały dystans 6 km, zdecydowanie najszybsza była Katarzyna Stokfisz (MULKS Tomaszów Lubelski), która o ponad pół minuty wyprzedziła klubową, starszą koleżankę, Magdalenę Czusz. Brązowy medal przypadł Justynie Mordarskiej (MUKS Pod Stróżą Miszkowice).

W kategorii junior B triumfował Szymon Sikora (MULKS), przed Adrianem Gromyką (MKS Karkonosze) i Filipem Kroemerem (KS Obidowiec Obidowa), który miał pecha i uszkodził kij.

Najszybszą juniorką B (6 km) była Róża Łyjak, która przed tygodniem zwyciężyła w sprincie w Tomaszowie Lubelskim. Druga na mecie Anna Wojtowicz z MULKS straciła do zwyciężczyni 1:41.7. Brązowy medal przypadł Łucji Barzak (MKS Karkonosze). Rywalizację ukończyły cztery zawodniczki.

W najliczniej obsadzonej kategorii junior C (4 km) rywalizacja o miejsca na podium była najbardziej zacięta. Zwycięzca, Michał Boreczek z MKS Karkonosze, wyprzedził klubowego kolegę Oskara Wysockiego o 0.7 s. Ten sam czas zmierzono Kacprowi Jarczakowi z MULKS.

Najlepszą juniorką C okazała się Kamila Boczkowska, juniorem D Dawid Ciećko, a juniorką D Monika Skinder.

W niedzielę bieg pod górę w Zachełmiu. Dystans skrócono z 3 do około 2,1 km.

Kamil Zatoński

2 komentarz do “Nartorolkowe mistrzostwa Polski (WYNIKI)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *