Narciarski weekend: Drezno, Jakuszyce, Muczne, Ramsau, Seefeld…

Zawodowcy mierzyć się będą w Dreźnie, tymczasem ściganie rozpocznie się w Jakuszycach, a w weekendowym planie jest też wiele innych biegów masowych.

W niemieckim Dreźnie odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata, w których Polskę reprezentować będzie piątka zawodników. Można liczyć na punkty Macieja Staręgi, bo sprinty są „jego” stylem, czyli łyżwą. Czy o TOP30 pokusi się któraś z biegaczek? Uczestnicy ankiety na stronie biegowki24.pl wskazali na Monikę Skinder jako tą, która pierwsza z grupy trenera Wierietielnego zdobędzie punkty Pucharu Świata. A może niespodziankę sprawi debiutantka – Weronika Kaleta? Czytaj więcej…

Ci, którzy na razie mogą tylko pomarzyć o zawodach Pucharu Świata, spotkają się w Mucznem, gdzie przeniesiono zawody Pucharu Grupy Azoty. Będą to pierwsze w tym sezonie zawody tego cyklu. W planie sprint techniką klasyczną i biegi dystansowe – również „klasykiem”. Muczne to nowość w kalendarzu, zawody przeniesiono tam w ostatniej chwili z Ustjanowej, ale wydaje się, że infrastruktura jest tam lepsza do organizowania tego typu imprez.

W Jakuszycach ściganie zainaugurują amatorzy – w sobotę Bieg dla Kobiet i Mężczyzn (12 km Cl), w niedzielę bieg charytatywny na rzecz Wielkiej Orkierstry Świątecznej. Infornacje na stronie Biegu Piastow>>

Za granicą najważniejszym wydarzeniem będzie kolejny etap cuklu Visma Ski Classics. Najlepsi mierzyć się będą w Seefeld w Kaiser Maximilian Laufie, a na starcie staną m.in. Justyna Kowalczyk, Jan Antolec i Paweł Klisz. W sobotę biegi techniką klasyczną, w niedziele – techniką dowolną. Do prestiżowego cyklu zaliczany jest bieg na 40 km „klasykiem”. Dystans miał wynosić 60 km, ale w dolinie Leutasch po ogromnych opadach śniegu zagrożenie lawinowe jest zbyt duże, by organizować tego typu imprezę.

W cieniu Ski Classics we Francji odbędą się Mistrzostwa Europy w biegach długodystansowych w ramach Marathon de Bessans. Bieg główny liczy 42 km (F).

Bliżej, bo w Ramsau am Dachstein, już w piątek zaczyna się Tour de Ramsau, od tego roku zaliczany do cyklu Euroloppet. W programie biegi na 1 km (nocny sprint), 28/14 km Cl oraz 14 i 42 km F.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *