Na trenera zbierały na platformie crowdfundingowej

gasparins-300x200Siostry Gasparin pieniędzy na opłacenie norweskiego trenera postanowiły poszukać na platformie crowdfundingowej.

Szwajcarki, z których najbardziej znana Selina jest srebrną medalistką igrzysk w Soczi w biathlonowym biegu indywidualnym, potrzebowały 20 tys. franków (prawie 80 tys. zł) na opłacenie trenera Vegarda Bitnesa. Postanowiły poszukać środków na platformie, na której biznesmeni szukają wsparcia na rozwój pomysłów, a pasjonaci na realizację swoich celów. Crowdfunding, nazywany też finansowaniem społecznościowym, służy też zbieraniu funduszy na cele charytatywne.

Pod koniec czerwca siostry miały już uzbierane nieco ponad 17 tys. franków.

Co ciekawe, pod okiem Bitnesa trenuje Ilja Czernousow, mąż Seliny Gasparin, która po roku przerwy z powodu macierzyństwa wraca do rywalizacji.

W Polsce działa wiele platform crowdfundingowych, na których można się zarejestrować i liczyć na to, że z wielu niewielkich wpłat uzbiera się tyle, by sfinansować swoje marzenia. Każdy portal pobiera opłatę (np. procent od zebranego kapitału). Więcej o finansowaniu społecznościowym przeczytasz np. na portalu crowdfunding.pl

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *