Na nogach biegano po trasach Marcialongi i Jizerskiej 50

marcialonga runningLiczna ekipa Biegu Piastów i zaprzyjaźnieni zawodnicy wystąpili w niedzielę w Marcialonga Running. Dzień wcześniej na nogach ścigano się natomiast po drugiej stronie Gór Izerskich.

13. edycję letniej Marcialongi wygrał Said Boudalia, z czasem 1:21:33. Do pokonania był dystans 25 km. Na mecie zameldowało się 1371 biegaczy, w tym dwunastka, która wybrała się z Polski, m.in. Dariusz Serafin, komandor Biegu Piastów.

1157. Sylwia BORODYN – 2:36:20

Na trasach Jizerskiej Padesatki do pokonania były dystanse 50, 23 lub 12 km. Na średnim do czołowej dziesiątki wszedł Piotr Holly (zajął 8. miejsce), który tydzień temu nie ukończył maratonu, rozgrywanego w ramach Letniego Biegu Piastów.

Jak było z frekwencją? 50-tkę ukończyło 163. biegaczy, a więc prawie dwa razy więcej niż jakuszycki maraton. Na 23 km pobiegło 307 zawodników (o 130 mniej niż w Jakuszycach), a na 12 km prawie 400 (w Jakuszycach około 450).