Na nartorolkach ścigano się w Austrii, Szwajcarii, Norwegii…

skate the ringNajlepsi zawodnicy w ostatni weekend mierzyli swoje siły w zawodach nartorolkowych.
W siódmej edycji biegu z Pian San Giacomo do San Bernardino triumfowali reprezentanci gospodarzy Dario Cologna i Seraina Boner. Ten pierwszy ustanowił przy okazji nowy rekord trasy o długości 6,8 km.

W sobotę Austrii w biegu Skate the Ring rywalizowano na dystansie 50 km, a zawodnicy mieli do pokonania 13 pętli na torze wyścigowym Salzburgring, na którym zwykle rywalizują ścigający się na motocyklach. W biegu nartorolkowym najszybszy okazał się Austriak Harald Wurm, który osiągnął czas 1:51:38. Wśród kobiet zwyciężyła Rosjanka Jelena Rodina.

W niedzielę odbył się bieg pod górę – mężczyźni mieli do pokonania 9 km, kobiety – 6 km. Zwyciężyli nadzieja austriackich biegów, Johanner Duer i Teresa Stadlober.

W norweskim Rudskogen w biegu na 40 km techniką klasyczną zmierzyli się przede wszystkim specjaliści od długich dystansów. Pewne zwycięstwo odniósł Anders Aukldand (czas 1:25:29), przed Christofferem Callesenem i Rosjaninem Andriejem Tiutieriewem. Wśród pań konkurencji nie miała Szwedka Sandra Hansson.

W finale Pucharu Norwegii w biegu na 13 km triumfowała Barbara Kvale przed Astrid Jacobsen, a wśród mężczyzn najszybszy na dystansie 20 km był Simen Oestensen. Oboje wygrali cały cykl i odebrali kluczyki do aut BMW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *