Na Kubalonce zakończyły się MP w biegach narciarskich

logo pzn_cmyk_tiffNa trasach Kubalonki rozegrano w niedzielę biegi indywidualne na najdłuższych dystansach, a w poniedziałek sprinty drużynowe w ramach mistrzostw Polski w biegach narciarskich.

Złoto na dystansie 30 km techniką klasyczną zdobył Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, który o 15 sekund wyprzedził Sebastiana Gazurka z NKS Trójwieś Beskidzka i o 45 sekund Jana Antolca z LKS Poroniec.

Na dystansie 15 km techniką klasyczną najszybsza okazała się Sylwia Jaśkowiec z LKS Wiśniowa-Osieczany, druga ze stratą prawie 18 sekund była Paulina Maciuszek, a trzecia Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl (+59,2).

W sprintach drużynowych techniką dowolną najlepiej spisały się ekipy LKS Poroniec Poronin, w składach: Paulina Maciuszek-Martyna Galewicz oraz Patryk Chudoba-Jan Antolec.

Tytułu wicemistrzowskie przypadły LKS Klimczok Bystra (Beata i Agnieszka Szymańczakówny) oraz NKS Trójwieś Beskidzka (Sebastian Gazurek-Mateusz Ligocki), a brązowe medale zawisły na szyjach reprezentantów AZS AWF Katowice (Natalia Grzebisz-Justyna Mordarska oraz Marcin Rzeszótko-Konrad Motor).

wyniki_ts_men_oficjalne

wyniki_ts_kobiet_oficjalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *