Na Krupówki nie tylko na zakupy

Fot: Biegówki pod Tatrami

Fot: Biegówki pod Tatrami

6 stycznia na Górnej Równi Krupowej spotkanie biegaczy narciarskich. Tak ma być co tydzień.Do wspólnego biegania zapraszają Biegówki pod Tatrami. Początek o godz. 20. Impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Jeśli nie będzie jeszcze założonej przez ratrak trasy, zrobimy pierwsze nocne torowanie. Każdy będzie mógł przekonać się, jak to jest zakładać samemu ślad i czy wymaga to sporo energii – mówi Piotr Manowiecki  z Biegówek pod Tatrami i dodaje: Takie doświadczenie przyda się każdemu narciarzowi podczas wycieczki w teren, np. do którejś z tatrzańskich dolin. Na cotygodniowe wspólne rekreacyjne bieganie może przyjść każdy, nawet zupełnie początkujący. 4-kilometrowa trasa, przygotowana pod łyżwę i klasyka nie jest wymagająca, nie ma tam karkołomnych zjazdów i trudnych podbiegów. Latarnie rozmieszczone na Równi dają wystarczająco dużo światła, nie trzeba więc zabierać czołówek. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biegówkami mogą liczyć na mini przeszkolenie.

Zbiórka pod pomnikiem Władysława hr. Zamoyskiego, przy skrzyżowaniu górnych Krupówek i al. 3 Maja. Udział w imprezie jest bezpłatny. Aktualne informacje i szczegółowy opis trasy:  www.biegowkipodtatrami.pl

KZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *