MPS: Weronika Kaleta i Mateusz Haratyk najszybsi w biegach klasykiem

Weronika Kaleta Fot: PZN

Pod nieobecność najlepszych kadrowiczów w Zakopanem rywalizowano w zaliczanych do Mistrzostw Polski Seniorów biegach na dystansie 5/10 km techniką klasyczną.

Panie rywalizowały na dystansie 5 km. Mistrzynią Polski została Weronika Kaleta, na co dzień studiująca i trenująca w USA. Jej wynik – 14 minut i 9 sekund – był o 21 sekund lepszy od czasu srebrnej medalistki – Darii Szkurat. Trzecie miejsce zajęła Karolina Kaleta (+47,9), która również studiuje za oceanem.

Tuż za podium znalazła się Zuzanna Fujak, która była o niespełna 3 sekundy wolniejsza od K. Kalety. Kolejne miejsca zajęły inne zawodniczki z rocznika 2004 – Aleksandra Kołodziej i Kamila Idziniak.

W biegu nie wystartowały Izabele Marcisz i Monika Skinder, które szykują się do rozpoczynającego się jutro Tour de Ski oraz Karolina Kukuczka.

WYNIKI>>

W biegu mężczyzn na 10 km najszybszy był Mateusz Haratyk (25:54.1), który o 6 sekund wyprzedził Sebastiana Bryję. Trzeci był Piotr Jarecki (rocznik 2003), który zanotował 34,6 sekundy straty do Haratyka.

W biegu nie wystąpili Kamil i Dominik Burzy oraz Maciej Staręga, startujący w Tour de Ski.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *