Mistrzyni Polski Juniorek: Ten wynik to dla mnie niespodzianka

Klaudia Pytel z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk sprawiła sobie prezent na 19 urodziny – i to prezent niespodziankę.

Biegaczka z Beskidów, startująca z numerem 13, pewnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w biegu na 15 km techniką klasyczną, a w rywalizacji ze starszymi koleżankami była czwarta – ustępując Justynie Kowalczyk, Sylwii Jaśkowiec i Urszuli Łętosze.

– Zdecydowanie ten start był dla mnie ogromną niespodzianką, gdyż jeszcze przed biegiem w rozmowie z trenerem mówiłam, że nie dam rady. Szczerze mówiąc nie miałam żadnej taktyki jak i również żadnego planu. Jedyną myślą, która była raz na jakiś czas w mojej głowie było  to, by nie zwalniać tempa – mówi Klaudia Pytel

Do brązowego medalu Mistrzostw Polski Seniorek zabrakło niespełna półtorej minuty.

– Na pewno zabrakło mi dobrego przygotowania, ponieważ już od początku sezonu przygotowawczego borykam się z kontuzją barku, która nie pozwalała na wykonywanie w pełni zaplanowanego treningu. Również podczas dzisiejszego biegu nie dała o sobie zapomnieć – mówi Klaudia Pytel, która miała wyjątkową okazję bezpośredniej rywalizacji z Justyną Kowalczyk – Dla mnie każdy zawodnik, zawodniczka, z którą startuje jest równy. Na pewno jednak gdzieś z tyłu głowy była to lekka motywacja, że mam możliwości startu z mistrzynią –  dodaje.

19-latka w tym roku kończy szkołę średnią. Co dalej?

– Chciałabym kontynuować współpracę z trenerem klubowym. Starty na pewno w dużej mierze zależeć będą od dalszego kształcenia – mówi Klaudia Pytel.

Mistrzostwa Polski Juniorów – Juniorka A

  1. Klaudia Pytel (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  2. Klaudia Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna)
  3. Iwona Piekarz (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *