Mistrzostwa Świata Mastersów w Seefeld – wyniki Polaków

W kolejnych konkurencjach czempionatu dla biegaczy powyżej 30 roku życia Polacy zdobyli cztery medale.

Do siedmiu krążków, zdobytych w pierwszych trzech dniach Mistrzostwa Świata Mastersów (są organizowane pod patronatem World Masters Cross-Country Association, startować w nich może każdy, kto ukończył 30 lat), polscy biegacze dołożyli cztery.

W sztafecie 4×5 km złoto zdobyli: Wojciech Smykowski, Marcin Węgrzyn, Łukasz Bronowicki i Paweł Judka. Biegaczy ze Szwajcarii wyprzedzili o 23 sekundy, o 26 – Niemców, a o 28 sekund Włochów. Na piątym, ostatnim miejscu, dobiegli Czesi, a Duńczyków zdyskwalifikowano.

53 sekundy do medalu brązowego zabrakło Polakom (Grzegorzowi Legierskiemu, Piotrowi Michałkowi, Rafałowi Potrząsajowi i Adamowi Cieślarowi) w kategorii M01.

Panie w kategorii F01 (Grynkiewicz, Stensen, Zagaja, Judka) zajęły siódme, przedostatnie miejsce, panowie w kategorii M03 (Jyspenko, Gąsiewnica, Krzywicki, Matuszny) skończyli na piątym miejscu, podobnie jak panowie w kategorii M05 (Pająk, Skowron, Mederski, K. Legierski).

W biegu czwartkowym ze startu wspólnego na 30 km Adam Cieśalr w kategorii M01 zajął drugie miejsce, ustępując znów Niemcowi Toniemu Escherowi.

M02: Stefan Kamil Krzywicki zajął 15 miejsce (startowało 18 zawowników)

M04: Arkadiusz Szczotka był 22 (ukończyło 24 biegaczy)

M08 (20 km FT): Waldemar Spychalski był 34.

W piątkowym długim biegy masowym Marcin Węgrzyn zajął 3 miejsce na dystansie 30 km (kategoria M03). Do srebra zabrakło niespełna 5 sekund. W tej samej kategorii Wojciech Smykowski zajął szóste miejsce.

W kategorii M01 Rafał Potrząsaj był czwarty, w M03 Michał Masłowski 14, w M05 Stanisław Pająk 18, w M06 Mieczysław Skowron 13, a Paweł Gomola 19. W M07 Stanisław Gąsienica był dziesiaty, w M08 Waldemar Spychalski 24.

Wśród pań Karolina Stensen zajęła piąte miejsce w biegu na 20 km w kategorii F02, w F03 Monika Judka zajęła 3 miejsce, co wobec udziału tylko trzech biegaczek oznaczało brązowy medal. W F04 Magdalena Andrzejewska była czwarta, w F05 Jadwiga Grynkiewicz piąta.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *