Mikołaj Michałek zdobył Istebniański Bruclik

Mikołaj Michałek, zwycięzca 42 Biegu o Istebniański Bruclik

W 42. Biegu o Istebniański Bruclik na głównym dystansie zwyciężył Mikołaj Michałek.

Bruclik na tle innych zawodów OPEN w Polsce wyróżnia się tym, że na głównym dystansie – czyli 15 km stylem klasycznym – mogą startować zawodnicy nie starsi niż 40-latkowie. W tym roku wśród tych, którzy mieli ten przywilej, najszybszy okazał się Mikołaj Michałek, zawodnik MKS Istebna. Drugi był Wojciech Fojcik (NKS Trójwieś Beskidzka), trzeci Robin Sikora (Dolni Lomna).

15 km Cl
1. MICHAŁEK MIKOŁAJ MKS ISTEBNA 0:42:38,50
2. FOJCIK WOJCIECH NKS TRÓJWIEŚ BESKIDZKA 0:44:33,00
3. SIKORA ROBIN DOLNI LOMNA 0:45:11,10
4. PILCH PIOTR WISŁA 0:46:31,60
5. HABRAT PIOTR WROCŁAW 0:46:39,00
6. KONDERLA LUBOŚ TRZYNIEC 0:48:41,90
7. KORZAN MAREK JAWORZE 0:49:26,70
8. ZDZIECHOWSKI MACIEJ SMS SZCZYRK ŚREM 0:49:56,20
9. KALETA DANIEL HRADEK 0:50:07,50
10. LYSEK JAN DOLNI LOMNA 0:51:11,60
11. ODRÓBKA STANISŁAW SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE 0:51:52,30
12. KALETA JAN HRADEK 0:55:27,10
13. SPORYSZ MATEUSZ KOZY 0:59:19,60
14. BIALIK MARCIN KATOWICE 1:01:58,90
15. PROBOSZ MICHAŁ ISTEBNA 1:02:51,60
16. WARCHOŁ KONRAD KRAKÓW 1:09:24,10
17. MACURA DAWID GOLESZÓW 1:11:13,30
18. BIELESZ DAWID TRZYNIEC DNF

Wśród pań, które niezależnie od wieku miały do przebiegnięcia 5 km, najszybsza była Eliza Rucka (MKS Istebna), przed Magdaleną Kobielusz (MKS Istebna) i Terasą Tvarużkową.

5 km CLl
1. Rucka Eliza MKS Istebna 0:15:37,40
2. Kobielusz Magdalena Istebna 0:15:42,60
3. Tvarużkova Tereza Jarcova 0:16:30,90
4. Byrtus Barbara Team na Biegówkach 0:17:22,90
5. Gruszka Kamila NKS Trójwieś Beskidzka 0:17:27,70
6. Bury Natalia WSS Wisła 0:17:48,80
7. Kawulokova Jana NKS Trójwieś Beskidzka 0:17:56,10
8. Ligocka Danuta Istebna 0:18:16,50
9. Kawulok Aleksandra Jaworzynka 0:19:10,10
10. Wuwer Magdalena Team na Biegówkach 0:20:11,10
11. Łacek Anna Jaworzynka 0:20:20,50
12. Palka Anna Wisła 0:21:04,80
13. Czabok Klaudia Warszawski Klub Kolarski 0:21:42,30
14. Dybczyńska Jadwiga LKS Pogórze 0:21:44,60
15. Procko Milena SILVINI NADSHUS TEAM 0:23:47,30
16. Pawlik Izabela Wilkowice 0:24:08,10
17. Żaczek Magdalena MKS Czechowice-Dziedzice 0:24:58,60
18. Czabok Elżbieta Warszawa 0:25:49,20
19. Łacek Genowefa Jaworzynka 0:27:40,30
20. Daszkiewicz Ewa Olkusz 0:28:28,30
21. Pajkowska Joanna Warszawa 0:28:37,90
22. Sienkan Elżbieta TKKF Saturn Czeladź 0:28:49,80
23. Rączka Joanna Team na Biegówkach 0:28:51,60
24. Hołysz Elżbieta Istebna 0:29:04,40
25. Zdziechowska Ewa Śrem 0:33:44,10

Wśród panów z kategorii wiekowej 40-59, którym przyszło rywalizować na dystansie 10 km, triumfował Piotr Michałek (Team Nabiegowkach.pl).

10 km Cl

1. MICHAŁEK PIOTR JAWORZYNKA TEAM NABIEG. 0:28:42,90
2. LEGIERSKI GRZEGORZ KONIAKÓW TEAM NABIEGOW. 0:30:53,40
3. MATUSZNY WACŁAW ISTEBNA 0:32:56,10
4. MOJEŚCIK ANDRZEJ ISTEBNA TEAM NABIEGOW. 0:33:33,50
5. KAWULOK ZBIGNIEW DOLNI LOMNA 0:33:50,10
6. SŁOBODZIAN EUGENIUSZ CIESZYN 0:35:31,70
7. RYŚ PAWEŁ JAWORZYNKA 0:35:38,40
8. RADOMSKI ZBIGNIEW BIELSKO-BIAŁA 0:36:07,10 (poza konkurencją)
9. KAWULOK PIOTR GRODZIEC 0:37:09,50
10. ROLSKI MICHAŁ TEAM NABIEGOWKACH 0:37:16,80
11. PORĘBSKI PIOTR RYBNIK 0:37:19,00
12. ZIMOŃ PAWEŁ CZĘSTOCHOWA AKN RATRAK 0:38:05,80
13. PAWLIK NIKODEM WILKOWICE 0:38:57,60
14. MAGIERA JANUSZ WODZISŁAW KLUB FORMA WŚ 0:39:19,20
15. JACHYMEK PIOTR KOZY 0:39:35,60
16. URBAŃSKI STANISŁAW LKS POGÓRZE 0:41:13,90
17. SINERA MIROSŁAW TIKF SATURN CZELADŹ 0:41:40,00
18. ZDZIECHOWSKI PAWEŁ ŚREM 0:42:01,60
19. SPORYSZ KRZYSZTOF KOZY 0:42:19,60
20. KOPRAWSKI EDWARD MYSŁOWICE 0:42:45,30
21. CICHY WOJCIECH TIKF SATURN CZELADŹ 0:44:06,10
22. ŻAGAN ANDRZEJ ZEBRZYDOWICE 0:45:02,00
23. HARATYK JACEK KONIAKÓW TEAM NABIEGOW. 0:46:28,80
24. CZABOK BRUNON WARSZAWA 0:47:14,30
25. LORENS ADAM USTROŃ 0:47:20,40
26. KULIK GRZEGORZ ISTEBNA 0:49:42,80
27. STRADOWSKI MARCIN TIKF SATURN CZELADŹ 0:51:21,80
28. MROCZEK TOMASZ LUBLIN 0:52:15,60
29. WALECZEK KRZYSZTOF ŁĄKA 0:52:48,00
30. DZIEWIÓR MAREK ISTEBNA 0:52:50,00
31. KORDOS MIROSŁAW KOZY 0:57:53,30
32. PIETRZYKOWSKI ZBIGNIEW BIELSKO-BIAŁA 0:59:06,70

W najstarszych kategoriach (60+) najlepszy wynik osiągnął Zbigniew Radomski.
5 km Cl
1. RADOMSKI ZBIGNIEW BIELSKO-BIAŁA 0:17:50,20
2. KLIŚ JAN ŁAZY 0:18:37,20
3. SIWCZYK ANDRZEJ USTROŃ 0:19:15,40
4. SUCHY FRANCISZEK BIELSKO-BIAŁA 0:20:14,50
5. MAŁEK ANDRZEJ BKN GRONIE PTTK 0:22:53,60
6. JURASZ JAN CISIEC 0:23:12,90
7. KALETA KAREL HRADEK 0:23:41,10
8. BESKIDZKI RYSZARD BIELSKO-BIAŁA 0:23:49,40
9. MAZUR WALDEMAR TTKF SATURN CZELADŹ 0:25:25,00
10. WILK TADEUSZ SOSNOWIEC 0:25:54,20
11. MIKOŁAJCZYK PIOTR TTKF SATURN CZELADŹ 0:27:07,40
12. TADEUSZ GAWEŁ TTKF CZELADŹ MOSIR 0:33:38,80
13. KUREK EDWARD TTKF SATURN CZELADŹ 0:38:08,70
14. BERESZKO WALDEMAR TTKF SATURN CZELADŹ 0:38:30,10
15. ZDZIECHOWSKI KAZIMIERZ ŚREM 0:39:10,20
16. JUROSZEK JÓZEF JAWORZYNKA 0:40:02,40
17. PASTERNY FRANCISZEK USTROŃ 0:44:02,20

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *