Michał Skowron 7 i 8 w zawodach w Górach Orlickich

Fot: Listy Lanškrounska

Reprezentant kadry młodzieżowej – Michał Skowron, zajął 7 i 8 miejsce w weekendowych zawodach nartorolkowych cyklu Efisan Skiroll Classics.

W sobotę rywalizowano na dystansie 10 km (z metą na Serlichu), a start znajdował się tuż przy granicy z Polska, na moście w miejscowości Orlicke Zahori. Obowiązywała technika klasyczna.

Michał Skowron zajął 7. miejsce z czasem 32:24, tracąc 2 minuty i 39 sekund do zwycięzcy – Czecha Vaclava Sedlacka. Skowrona wyprzedzili także m.in. dwaj czescy juniorzy (roczniki 1999 i 2000) Matyáš Albrecht i Tomas Dufek.

Na 10 pozycji uplasował się Grzegorz Legierski (Team Nabiegowkach.pl), z czasem 32:25, a dwunasty był Jiri Rocarek, zwycięzca Biegu Piastów z minionego sezonu. 35. open był Mateusz Szczotka (35:59.4), a 37. Władysław Olszowski (Team Nabiegowkach.pl), który zajął jednocześnie trzecie miejsce w kategorii 50+.

WYNIKI>> 

W niedzielę na Serlich wbiegano z innej strony, a dystans do pokonania był większy i wynosił 18 km. Zwyciężył Jan Cech (57:42), a Michał Skowron ze stratą 5 minut i 22 sekund uplasował się tym razem na 7 pozycji. Mateusz Szczotka był 18. open (+13:42).

WYNIKI>>

W zawodach szeroka czołówka rywalizuje na jednakowych nartorolkach marki Swenor.


Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *