Memoriał Stanisława Michonia 2023 – wyniki

Fot: Bieg Piastów

Niedzielny bieg na 15 km techniką klasyczną w ramach 47. Biegu Piastów wygrali Czeszka Jana Jetmarova oraz Michał Skowron.

Opady śniegu, które rozpoczęły się w piątek wieczorem, trwały całą sobotę i w niedzielę wcale nie ustały. W Jakuszycach zrobiła się prawdziwa zima, ale oznaczało to też, że ponad 500 osób, które stanęły na starcie Memoriału Stanisława Michonia, będzie się mierzyć z trudnymi warunkami i trasą daleką od ideału.

W tych warunkach zdecydowanie najlepiej poradził sobie Michał Skowron, zwycięzca biegu głównego 46. Biegu Piastów. Dystans 15 km techniką klasyczną pokonał w 45 minut i 32 sekundy. Drugi ze stratą ponad 4 minut był siedlczanin Piotr Sobiczewski, a sekundę po nim na metę wpadł Adrian Kochman z SMS Szklarska Poręba.

Do podium niewiele zabrakło Wojciechowi Smykowskiemu oraz Piotrowi Skowronowi (ich czas był o sekundę gorszy od wyniku Kochmana).

Od lewej: Adrian Kochman, Piotr Sobiczewski, Michał Skowron i Wojciech Smykowski. (fot: Bieg Piastów)

W pierwszej dziesiątce znaleźli się ponadto Czech Zdenek Melsa, Łukasz Bronowicki, kolejny z Czechów Lukas Gavel oraz Waldemar Poręba i Ireneusz Rabski.

Wśród pań pewnie wygrała Jana Jetmarova (57:38), druga była Magdalena Andrzejewska (59:43), a trzecia Monika Judka (1:01:18).

Od lewej: Magalena Andrzejewska, Jana Jetmarova i Monika Judka. (fot: Bieg Piastów)

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *