Mazury Loppet Cup już w najbliższym sezonie

Puchar JabłoniNa Mazurach mają już Mastera Worldloppet, a będą mieć też Loppet Cup.

Pod koniec listopada w Jabłoni pod pIszem spotkali się organizatorzy trzech głównych biegów na Mazurach: Biegu Sasinów, Biegu Jaćwingów i Biegu o Puchar Jabłoni.

-Spotkanie miało odpowiedzieć na pytanie czy chcemy i jesteśmy w stanie zorganizować puchar narciarstwa biegowego na Mazurach. Odpowiedź na oba pytania była twierdząca. Ustalono nazwę tego pucharu na „Mazury Loppet Cup”. Kolejnym krokiem było uzgodnienie terminów wszystkich biegów – mówi Jacek Tracz, organizator Biegu Sasinów i świeżo upieczony Master Worldloppet (o jego startach na całym świecie czytaj tutaj>>).

Kalendarz startów to:

24.01 Bieg o Puchar Jabłoni

6.02 Bieg Sasinów

13-14.02 Bieg Jaćwingów

Jacek Tracz mówi, że opracowano już logo pucharu, zadbano o promocję i podjęto próbę zainteresowania wydarzeniem Urzędu Marszałkowskiego woj. Warmińsko-Mazurskiego. („Tu na cuda nie liczymy” – mówi biegacz-organizator).

Każdy bieg zobowiązał się do promowania na swojej stronie pozostałych biegów oraz do promocji wydarzenia. Sporo czasu zajęła dyskuja na temat paszportów dla uczestników Pucharu i medali.

– Staramy się zaprojektować medal dla uczestników tak, aby tworzyły go medale z poszczególnych biegów. Na kolejnym spotkaniu roboczym MLC zajmiemy się projektami – dodaje Jacek Tracz, który nie wyklucza, że zimowa współpraca poszerzy się na imprezy letnie – od dwóch sezonów w Gołdapi organizowany jest półmaraton nartorolkowy, dwa lata temu na nartorolkach biegano na Wzgórzach Dylewskich, gdzie odbywa się Bieg Sasinów.

Zobacz kalendarz biegów narciarskich w Polsce>>

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *