Marcisz w klasyku szybsza od Kowalczyk

Fot: Kamil Zatoński

W sobotnim biegu na 5 km techniką klasyczną Izabela Marcisz osiągnęła lepszy czas niż Justyna Kowalczyk.

W sobotnich zawodach w fińskim Olos najpierw na trasę ruszyły juniorki (U-20), wśród których było aż siedem polskich biegaczek. Wygrała Izabela Marcisz, a jej czas 15 minut i 10 sekund był – co ciekawe – był o niespełna 10 sekund lepszy od rezultatu Justyny Kowalczyk. W klasyfikacji Open Marcisz zajęła 7 miejsce, ze stratą 35,7 sekund do zwyciężczyni – Rosjanki Natalii Niepriajewej.

Wygrana w „klasyku” z Justyną Kowalczyk przez inną Polkę była do niedawna nie do pomyślenia, podobnie jak to, że w Olos Kowalczyk nie jest na podium (bywało, że seryjnie tam wygrywała). Marcisz, która uchodziła za utalentowaną jeszcze zanim trafiła pod skrzydła Aleksandra Wierietielnego, jest jednak coraz lepsza i nie będzie niespodzianką, jeśli zimą będzie punktować w zawodach Pucharu Świata.

19 czas zawodów osiągnęła Weronika Kaleta, 21 Monika Skinder, a 32 Magalena Kobielusz.

Biorąc pod uwagę tylko juniorki, Skinder była druga, Kobielusz czwarta, a piąte miejsce zajęła Karolina Kaleta, młodsza siostra Weroniki.

WYNIKI JUNIOREK>>

WYNIKI>>

W biegu mężczyzn na 10 km wygrał Fin Iivo Niskanen, drugi był Rosjanin Aleksander Bolszunow, a trzeci Fin Hyvarinen. 94 miejsce zajął Mateusz Chowaniak.

WYNIKI>>

Równolegle odbyły się zawody FIS w Ounasvaarze – na dystansie 15 km techniką dowolną zwyciężył Siergiej Ustiugow, a wśród pań na 10 km najszybsza była Czeszka Katerina Razymowa.

WYNIKI 15 km F>>

WYNIKI 10 km F>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *