Marcin Branas wygrał w Wesołej

2-piknik-narciarski-wesola-2013-banerMarcin Branas wygrał bieg na 12,5 km w czasie Pikniku Narciarskiego w Wesołej.

W niedzielnym Pikniku Narciarskim w Wesołej wzięło udział prawie 200 amatorów biegów narciarskich. Narciarze rywalizowali na dystansach od 500 m do 12,5 km. Zwycięzcą najdłuższego dystansu, na 12,5 km, został reprezentant SN Klasyk Warszawa Marcin Branas.

Zawody z założenia miały głownie charakter rodzinny i promujący biegi narciarskie wśród mieszkańców stolicy. Właśnie dlatego organizatorzy zdecydowali się na rozegranie aż 5 wyścigów, w tym także biegu na orientację. Bardzo dobrze przygotowane trasy i zróżnicowane dystanse, duża ilość śniegu, ciekawe nagrody rozlosowane wśród wszystkich uczestników zimowego pikniku, a nawet dziecięcy animatorzy pozwoliły każdemu znaleźć coś dla siebie.

Pierwsi na starcie stanęli najmłodsi biegacze – dzieci do lat 10, które rywalizowały na dystansie 500 m. Wzięło w nich udział jedenastu najmłodszych zawodników, a najlepszym z nich okazał się Maciej Skierski. Wygrał on również kategorię 9 i 10-latków. W grupie wiekowej 7-8 najlepsza była Maja Hofman. W najmłodszej kategorii do lat 6 wygrała Julia Branas, zajmując jednocześnie 6. lokatę w klasyfikacji generalnej.

W następnym biegu, na dystansie 1 kilometra startowało 39 osób. Wygrał Paweł Olejarczyk. Wśród kobiet najlepsza była Olga Myszkiewicz – trzecia w klasyfikacji open.
Kolejny dystans do pokonania to 5 kilometrów, czyli dwie solidne pętle w zróżnicowanym terenie. Na 80 startujących osób pierwszy przekroczył metę Szymon Pośnik. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Jesionkiewcz-Branas (SN Klasyk Warszawa), zajmując jednocześnie 29. lokatę w klasyfikacji open.

Na najdłuższym dystansie 12,5 km, na którym zawodnicy musieli pokonać aż pięć pętli, wystartowało 75 osób. W klasyfikacji open wygrał niestartujący już od 5 lat były zawodnik LKS Poroniec Marcin Branas – obecnie trener w SN Klasyk Warszawa. Z wynikiem 41.32 wyprzedził o sześć minut drugiego na mecie swojego podopiecznego Jakuba Konarowskiego (SN Klasyk Warszawa), który w tym roku stawia pierwsze kroki na nartach biegowych. 13 minut po pierwszym zawodniku linię mety przekroczył trzeci na tym dystansie Szymon Pośnik. W kategorii kobiet wygrała Urszula Leśniak (32. Miejsce w klasyfikacji open).

Wyniki:
open 5000m

bieg główny open 12,5 km

dzieci 500m

open 1000m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *