Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale sprint w Gaellivare

Zawody wygrali Szwedka Stina Nilsson i jej rodan Oskar Svensson.

Po dwóch dniach zmagań w końcu dotarły do Polski w miarę dobre wieści z Gaellivare, gdzie Maciej Staręga zakwalifikował się do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną. Tam dość długo był w grze o awans, ale na przedostatnim podbiegu zgubił kontakt z czołówką i na metę dobiegł jako piąty z 6-sekundową stratą do zwycięzcy.

Pozostali nasi reprezentanci przepadli już w kwalifikacjach. Dominik Bury zajął 76. miejsce, Jan Antolec 85., a Paweł Klisz 86. W kwalifikacjach odpadły też nasze biegaczki – Ewelina Marcisz miałą 40. czas, Urszula Łętocha – 41.

W ostatecznej rozgrywce w Gaellivare mieliśmy pojedynek szwedzko-rosyjski (z małym akcentem szwajcarskim. W finale pań od początku prowadziła Stina Nilsson, z którą walkę próbowała nawiązać tylko Natalia Matwiejewa. Trzecie miejsce zajęła Julia Biełorukowa.

W finale panów również najlepszy był reprezentant Szwecji – Oskar Svensson, który wcześniej wygrał kwalifikacje. Drugie miejsce dla Teodora Pettersona, trzeci był Nikita Kriukow.