Maciej Staręga o odejściu Miroslava Petraska

staręga davosNajlepszy polski sprinter skomentował dla nas decyzję PZN o rozstaniu z trenerem kadry Miroslavem Petraskiem.

Informacji o zakończeniu współpracy z Czechem próżno szukać na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego. W weekend o tym, że klamka jednak zapadła, poinformował jednak prezes związku Apoloniusz Tajner, który nie ukrywa, że zdecydowały o tym względy finansowe – związku nie stać na zatrudnienie tak „drogiego” szkoleniowca, zwłaszcza że – jak podkreśla Tajner – w kadrze jest tylko jeden zawodnik na wysokim poziomie, czyli Maciej Staręga.

Biegacz z Siedlec, poproszony przez nas o komentarz, wylewny nie był.

– Cieżko mi to skomentować – powiedział, ale dodał, że na pewno trenera szkoda, bo był dobry i zawodnicy rekomendowali jego pozostanie.

– Widać związek miał inną wizję, choć nie wiem jak ją uargumentuje. Ja postaram się przygotować do kolejnych sezonów w 100 proc. i mam nadzieje, że nowy trener mi w tym pomoże – powiedział Maciej Staręga, któremu PZN ma umożliwić indywidualne konsultacje z trenerami skandynawskimi.

O tym, że z Petraskiem dobrze się pracowało, mówili w posezonowej rozmowie z portalem PZN Paweł Klisz i Jan Antolec. Podkreślali, że Petrasek jest dobrym trenerem, ma dobrze ułożony plan i obaj biegacze czują, że się rozwinęli pod jego okiem. Obaj też chcieli z nim nadal trenować. Staręga jeszcze w trakcie sezonu zgłaszał zastrzeżenia do efektów pracy z Petraskiem, bo był niezadowolony z wyników. Później jednak na Ski Tour Canada Staręga osiągnął życiowy sukces, kwalifikują się do finału sprintu.

Czytaj także: Maciej Staręga: Czuję niedosyt, bo mój potencjał jest większy

Skład sztabu szkoleniowego i kadr ma zostać ogłoszony 28 kwietnia. Apoloniusz Tajner zapowiedział, że kadrę A poprowadzą Janusz Krężelok  (był głównym szkoleniowcem przed Petraskiem, w minionym sezonie prowadził młodzieżówkę) oraz Wiesław Cempa (był asystentem Patraska).

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *