Pellegrino zepsuł urodziny Northugowi

val muestairWłoch Federico Pellegrino zwyciężył w sprincie techniką dowolną w szwajcarskim Val Muestair. Maciej Staręga zajął najwyższe w karierze 7. miejsce.

Triumf 24-latka nie jest niespodzianką, bo wygrał on przed świętami sprint w Davos, ale to, że pokonał on na finiszowej prostej w bezpośrednim pojedynku Pettera Northuga, musi budzić respekt, bo porażki w takich pojedynkach obchodzący dziś 29-urodziny Norweg może policzyć pewnie na palcach jednej ręki.

Trzeci – o włos za Nortugiem – był Martin Johnsrud Sundby, a dwie kolejne pozycje zajęli Rosjanie – Jewgienij Biełow i Ilja Czernousow. W finale niespodziewanie nie liczył się Szwed Calle Halfvarsson. Wydaje się, że – nie licząc Pellegrino, a dodając Dario Colognę, który odpadł już w ćwierćfinale – te nazwiska będą się liczyć w walce o ostateczny triumf w tourze.

Chwile radości polskim kibicom dał Maciej Staręga, który w znakomitym stylu wygrał ćwierćfinał, a w półfinale niewiele zabrakło do awansu. Ostatecznie Polak zajął 7. miejsce – to najlepszy rezultat w karierze 24-latka.

Sprint w Val Muestair
1. Federico Pellegrino ITA
2. Petter Northug NOR
3. Martin Jonsrud Sundby NOR
4. Jewgienij Biełow RUS
5. Ilja Czernousow RUS
6. Calle Halfvarsson SWE

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *