Lukas Bauer trenerem kadry biegaczy

Męska kadra seniorów doczekała się trenera z tzw. nazwiskiem. Kontrakt z Czechem obowiązywać będzie do igrzysk w Pekinie.

To, o czym spekulowano od kilku tygodni, stało się faktem. Lukas Bauer, w przeszłości m.in. zdobywca Pucharu Świata i medali igrzysk olimpijskich, zdecydował się na pracę z polską kadrą seniorów. Kontrakt z PZN podpisał na trzy lata – do igrzysk w Pekinie.

Bardzo cieszę się z propozycji otrzymanej od Polskiego Związku Narciarskiego, żeby zostać trenerem Kadry Narodowej Mężczyzn w Biegach Narciarskich, której liderem jest Macieja Staręgę. Jestem w pełni zmotywowany, aby wykorzystać moje doświadczenie jako zawodnik oraz szef mojego maratońskiego zespołu i pomóc polskim biegaczom w osiąganiu coraz lepszych rezultatów. Moim celem jest przywrócenie Maćka Staręgi do czołówki światowej i regularnego punktowania w „30” Pucharu Świata. Chcę zbudować silny, polski zespół na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie – podkreśla nowy szkoleniowiec polskich biegaczy, cytowany przez stronę PZN.

Od trzech sezonów Bauer prowadzi zawodową grupę biegaczy długodystansowych (w ostatnim roku pod nazwą eD System Bauer Team), startującą w cyklu Visma Ski Classics. Do ubiegłego sezonu 41-latek jeszcze startował.

– Cieszymy się, że Lukas zdecydował się podjąć rękawicę i współpracować z nami do najbliższych Igrzysk Olimpijskich. Jest to niewątpliwie świetny zawodnik, ale także wysokiej klasy specjalista, co potwierdziła między innymi nagroda Najlepszego Dyrektora Zespołu VISMA Classic 2018/19. Lukas będzie odpowiedzialny za Kadrę Narodową A Mężczyzn i jej wyniki, ale liczymy także, że będzie to impuls dla całego środowiska biegowego – zaznacza Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.  

Asystentami Lukasa Bauera będą Kamil Fundanicz (powraca do pracy z kadrą po trzyletniej przerwie) i Andrzej Michałek. W składzie kadry są Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury i Mateusz Haratyk, a także – jeśli zdecyduje o tym Bauer – Dawid Damian i Michał Skowron.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *