Lukas Bauer przebudował swój team

Czeski trener kadry biegaczy przebudował skład długodystansowego teamu eD system Bauer. Nie ma w nim już Polaków.

Na początku czerwca w rozmowie z biegowki24.pl Lukas Bauer zapewniał, że jego zawodowa drużyna biegaczy, startująca w cyklu Visma Ski Classics, nie rozpadnie się. Przyznał jednak, że ze względu na restrykcje i kryzys, wywołany przez pandemię, rozmowy się przedłużały i więcej konkretów obiecywał przedstawić w kolejnych miesiącach.

Teraz już wiadomo, że team będzie istniał, a jego filarem będzie Czeszka Katerina Smutna. Wspomagać ją będzie Anna Sixtova, a męską cześć tworzą Czesi Jonas Bestak, Miroslav Rypl, Adam Matous oraz Rosjanin Ilja Poroszkin, który ma wystartować w pięciu-sześciu biegach.

W porównaniu z poprzednim sezonem oznacza to sporą rewolucję w składzie, bo w różowych strojach nie będą już startować m.in. Ilja Czernousow (niedawno zmienił obywatelstwo i chce startować w kadrze Szwajcarii na najbliższych igrzyskach), Francuz Alexis Jaennerod (wybrał rodzimy Team Nordique Credite Agricole) i jego rodaczka Roxanne Lacroix.

W składzie nie ma także Jana Antolca, który zakończył karierę biegacza i został trenerem kadry młodzieżowej w Polsce, a także Pawła Klisza i Czecha Jana Sraila.

Jak zaznacza Lukas Bauer, możliwe, że drużyna zostanie jeszcze powiększona.

Prawdziwym hitem byłby transfer Norwega Torda Asle Gjerdalena, obecnie „wolnego strzelca” (Team Ragde Eiendon nie przedłużył z nim kontraktu), ale Bauer przyznaje, że rozmowy były tylko kurtuazyjne.

W rozmowie z portalem Visma Ski Classics trener polskiej kadry podkreślił, że praca w PZN jest priorytetem i na zawodach serii będzie mógł być tylko wtedy, kiedy nie będzie się to pokrywać z obowiązkami szkoleniowca w Polsce.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *