Letni Bieg Piastów 2016: wyniki

Letni Bieg PiastówW weekend na Polanie Jakuszyckiej biegano na dystansach od 11,7 do 50 km. Nazwisk znanych z zimowych tras nie zabrakło.

W programie Letniego Biegu Piastów 2016 po raz pierwszy znalazł się Ultramaraton, rozgrywany na dystansie 50 km. Zwyciężył ten, który wygrał maraton (a de facto bieg na 44 km) przed rokiem – Robert Faron, który latem rywalizuje w biegach górskich, zimą – z nie mniejszym powodzeniem – na nartach. Pokonanie dystansu zajęło biegaczowi z Zalesia 3 godz. 46 minut i 16 sekund, a walka o wygraną była zacięta. Drugi na mecie Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla finiszowął 7 sekund po Faronie. Trzecie miejsce – już z większą stratą – zajął Paweł Czerniak z Sosnówki, czwarty był Waldemar Witulski, zwycięzca zimowego Biegu Piastów sprzed lat.

Wśród pań triumfowała Aleksandra Niwińska z Chojnowa (4:29:10), przed Ewą Hofman (4:52:51) i Marleną Nowacką (4:53:23).

Na dystansie „półmaratońskim” (22 km) zwyciężył Piotr Holldy (1:25:46) przed Adrianem Antczakiem i Sebastianem Gołębiewskim. Wśród pań najszybsza była Danuta Piskorowska z Wrocławia (1:32:09), przed Emilią Romanowicz i Karoliną Obstój.

To biegi sobotnie, w niedzielnym ścigano się natomiast na dystansie 11,7 km. Podobnie jak przed rokiem wygrał Czech David Kucera (41:37), a wśród pań Elżbieta Kowalewska.